Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Antiparazitiká pre psov

Antiparazitiká pre psovVáš domáci miláčik si zaslúži to najlepšie! Či už máte psa vo vnútri alebo ho chováte vonku, nezabúdajte ho pravidelne zbavovať parazitov. Dôležitá je aj prevencia a ochrana psa pred parazitmi.

Aké parazity ohrozujú psov

Mačky a aj psy ohrozujú dve základné skupiny parazitov:

 1. Vnútorné parazity u psov. Sú to oblé a ploché červy, z ktorých najčastejšie sa u psov vyskytujú pásomnice, hlísty, škrkavky, machovce a tenkohlavce. Ohroziť psov môžu aj jednobunkovce, tzv. isospory. Medzi najčastejšie príznaky infekcie parazitmi u psov patria zápaly čriev, črevné infekcie, hnačky, zvracanie, hlien v stolici...
 2. Vonkajší paraziti u psov. Veľmi nepríjemné sú blchy. Nebezpečné sú kliešte, ktoré môžu spôsobiť závažné zdravotné problémy. Psov napádajú aj švoly, ktoré sa živia čiastočkami ich kože.

Ak objavíte parazity u svojho psa, na rad prichádzajú psie antiparazitiká.

Ako vyberať antiparazitiká pre psov?

Pre všetky zvieratá platí, že antiparazitiká musíte vybrať konkrétne pre dané zviera. To znamená, že pre psov používajte výlučne psie antiparazitiká. Do úvahy berte tiež:

 • Vek psa
 • Hmotnosť psa
 • Typ parazita a príznaky infekcie parazitmi u psov

Antiparazitiká na vonkajšie parazity

Liečba psa proti parazitom, ktoré napadli jeho srsť, musí byť cielená na všetky vývojové štádia daného parazita.

Ako vonkajšie antiparazitiká pre psov sa používajú:

 1. Spot-on pipety. Účinkujú proti kliešťom, blchám a iným vonkajším parazitom. Stačí nakvapkať roztok na pokožku psa a zabrániť, aby si ho pes olízal. Roztok nepôsobí len lokálne, na mieste, kde bol nakvapkaný, ale na celej srsti psa. Vynikajúce sú spot-on pipety Fypryst alebo Frontline.
 2. Antiparazitický obojok. Pôsobí aj ako prevencia proti kliešťom, blchám a ďalším vonkajším parazitom. Stačí ho psovi nasadiť, napríklad aj ku klasickému obojku. Mimoriadne účinný je obojok Bayer Foresto.
 3. Spreje a šampóny proti vonkajším parazitom. Účinkujú ako prevencia, ale aj na hubenie existujúcich parazitov. Z antiparazitárnych šampónov je vynikajúci BioPet a zo sprejov zas Fypryst.
 4. Roztoky na odstránenie kliešťov. Pomáhajú eliminovať riziko nákazy pri odstraňovaní kliešťov. Na tento účel je vhodné použiť aj pinzety a háčiky na bezpečné odstránenie kliešťov.

Špeciálnou kategóriou sú elektronické repelenty, ktoré je vhodné umiestniť napríklad v blízkosti psej búdy alebo ako prívesok.

Antiparazitiká na vnútorné parazity

Odčervenie psa je nutné, či už ho chováte vonku alebo vo vnútri. Začína sa odčervením šteniatka a postupuje sa v etapách podľa určenia zverolekára alebo informácií v príbalovom letáku prípravku na odčervenie. Použiť môžete:

 1. Pasty na odčervenie. Napríklad na všetky oblé červy u psov je vynikajúca perorálna pasta Banminth.
 2. Tablety. Pridajte ich psovi do stravy alebo zabaľte do kúska salámy. Tablety Caniverm mite pôsobia proti škrkavkám a pásomniciam.
 3. Spot-on pipety. Aplikujú sa rovnako ako pipety na vonkajšie parazity. Advocate spot-on pipeta účinkuje proti vonkajším aj vnútorným parazitom.

Prírodné antiparazitiká pre psy

Na trhu sú dostupné aj prírodné antiparazitiká pre psov, ktoré neobsahujú chemické zložky. Majú bezpečné prírodné zloženie a spravidla obsahujú esenciálne oleje a ďalšie rastlinné zložky s repelentným účinkom.

Prevencia proti psím parazitom

Je možná prevencia parazitov u psov? Pri vonkajších parazitoch áno, napríklad v podobe antiparazitického obojka. U vnútorných parazitov však nie. Je nutná liečba a antiparazitické lieky pre psov. Aby sa zvýšila účinnosť antiparazitických liekov u psov, je vhodné antiparazitiká pravidelne obmieňať.

Sprievodca chovateľskými potrebami

Všetko o odčervení psa

Všetko o parazitoch


 

Filter
-

Zobrazených 24 z 154 produktov

Filter