Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Napíšte, čo hľadáte

Zdravie detí

Každý rodič potvrdí, že nie je nič horšie ako choré dieťa. Horúčky, bolesti, črevné problémy či mrzutosť vedia potrápiť ako dieťa tak aj rodiča. Choroby však k detstvu patria a majú svoje miesto vo vývoji imunity dieťaťa. Zvýšenú chorobnosť možno spozorovať najmä ak dieťa nastúpi do kolektívu - na krúžky či do škôlky - odkiaľ si častokrát okrem zážitkov a priateľstiev prinesie aj nejeden vírus.

Čo robiť keď je dieťa choré?

Nech sa jedná o zdravotný problém akéhokoľvek druhu je pár krokov, ktoré je dobré dodržať.

1. Pokojový režim dieťaťa. Hoci to môže znieť ako sci-fi, pokúste sa dieťaťu počas choroby zabezpečiť čo najväčší kľudový režim. Skvelým oddychom môže byť maľovanie, tvorenie, spoločenské hry či rozprávky v akýchkoľvek podobách.

2. Pitný režim dieťaťa. Pri horúčkach, ale aj črevných virózach môže ľahko dôjsť k dehydratácii, preto je dôležité dopĺňať dostatočné množstvo tekutín.

3. Čerstvý vzduch. S chorým dieťaťom si od prechádzok a ihrísk budeme musieť dať pokoj. Neodoprite mu však čerstvý vzduch a domácnosť pravidelne vetrajte.

4. Vyhýbanie sa zdravým deťom. Deti sa väčšinou nakazia kvapôčkovou infekciou, teda cez infikované sliny a baktérie počas rozprávania, kýchania a kašľania. Obmedzte preto aktivity, kde by mohlo prejsť k prenosu infekcie na zdravých jedincov.

5. Nasaďte správne lieky, ak je to nutné. Pri deťoch do troch rokov odporúčame podanie akéhokoľvek voľnopredajného lieku konzultovať najprv s pediatrom. Nezabúdajte na vitamíny.

V tejto kategórii nájdete všetko na detské choroby, zranenia a problémy, ale aj mnoho užitočných článkov, postupov a rád. Aby ste však zdravotným problémom detí predchádzali, najdôležitejšia je prevencia a posilňovanie imunity. Prípravky na ochranu zdravia sú súčasťnou našej širokej ponuky.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 329 produktov

Filter
MOLLER´S Omega 3 Želé rybičky
-28 %
16,90 €
12,15 €

12,15 €
16,90 €