Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Maste a gély

Kŕčové žily, tiež varixy, sú názvy pre žilové ochorenie, ktorého viditeľným prejavom je zväčšenie, sprehýbanie a vakovité vydutie povrchových žíl, metličkovité žily, opuchy dolných končatín, bolesť, mravčenie, únavnosť a ťarcha nôh, časté zápaly (tzv . tromboflebitída). Toto ochorenie postihuje najčastejšie dolné končatiny, ktoré sú vystavené veľkému ortostatickému tlaku.

Druhy kŕčových žíl

Základné rozlíšenie je na kŕčové žily povrchové a nedostatočnosť systému hlbokých žíl vnútri tela, ktorých postihnutie však nemá charakter typického sprehýbania.

Príčiny žilovej nedostatočnosti

Odtok krvi zo žíl dolných končatín smerom k srdcu sa odohráva proti pôsobeniu gravitácie. Žily dolných končatín čelia hydrostatickému tlaku zodpovedajúcemu výške vodného stĺpca medzi momentálnou pozíciou žily a vyústením dolnej dutej žily do pravej predsiene. Je dobre preukázané, že aktivita svalov dolných končatín u zdravých, napomáha pumpovať krv z dolných končatín a znižovať vnútrožilovej tlak po dobu až jednej minúty po skončení svalovej aktivity.Príčin kŕčových žíl môže byť celý rad a môžu sa vzájomne kombinovať. Povrchové žily sa začnú vakovito rozširovať, pokiaľ sú preťažované veľkým objemom krvi, či ak je narušená pevnosť ich žilovej steny. Významným faktorom je vrodená chronická žilová nedostatočnosť, čo je vrodená porucha funkcie žíl, žilových chlopní. Dôsledkom tohto stavu je hromadenie krvi z hlbokého žilového systému do povrchového.

Hemoroidy

Slovo hemoroidy pochádza z gréčtiny a označuje tok krvi alebo krvácanie. Hemoroidy alebo tiež hemoroidy sú kŕčové žily v oblasti vchodu do konečníka (vonkajšie hemoroidy), alebo priamo vo vnútri konečníka (vnútorné hemoroidy). Príčinou vzniku hemoroidov býva nadváha, tehotenstvo, nevhodná strava spôsobujúce zápchy, alebo naopak hnačky, dlhodobé státie, sedavé zamestnanie a ďalšie faktory, ktoré spôsobujú zvýšený tlak na žily v oblasti konečníka.

Rozlíšenie hemoroidov

Hemoroidy rozlišujeme na vonkajšie a vnútorné. Vonkajšie hemoroidy sa vyskytujú na vonkajšom povrchu konečníka alebo tesne pred análnym otvorom. Sú obvykle mäkké a nekrvácajú. Na rozdiel od interných bývajú bolestivej. Vnútorné hemoroidy zvyčajne vznikajú okolo stien kanála a delíme ich do niekoľkých stupňov podľa pokročilosti.

Lieky na kŕčové žily a hemorodidy

Kŕčové žily sú hlavne estetickým defektom podkožných žíl. Trápia hlavne ženy a ľudí s nadváhou. Pri tomto ochorení dochádza k oslabeniu steny žily a vzniku vydutia - varixu.Hemoroidy sú nepríjemným ochorením ľudí so sedavým zamestnaním. Základom terapie je prevencia a zníženie prekrvenia v oblasti konečníka. Chirurgickému zákroku je možné predchádzať prípravkami s obsahom trieslovín.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 22 z 22 produktov

Filter
EKObalzam STOP HEMOROIDOM 50 ml
-15 %
24,87 €
21,10 €

21,10 €
24,87 €