Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Vitamíny a minerály

V období chorôb, počas tehotenstva, pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži, či pri rekonvalescencii. To je len niekoľko prípadov, kedy telo môže pociťovať nedostatok vitamínov a minerálov a potrebuje ich zvýšený príjem. Prečo sú pre telo dôležité?

Aké vitamíny a minerály potrebujeme?

Sú nevyhnutné pre správny chod a fungovanie organizmu. Je ideálne, ak dostatok minerálvo a vitamínov prijímame v strave. Nie vždy je to však možné. Vtedy prichádzajú na rad vitamíny, multivitamíny, stopové prvky a ďalšie účinné látky vo forme výživových doplnkov. Základné vitamíny a minerály, ktoré telo nevyhnutne potrebuje, sú tieto:

Vitamíny

1. Vitamíny rozpustné v tukoch

 • Vitamín A a betakarotén – má pozitívne účinky na zrak, pokožku, sliznice, ale aj na podporu imunity.
 • Vitamín D – napomáha k správnemu fungovaniu imunitného systému, stará sa o správne fungovanie svalstva a kostí. Prečítajte si o vitamíne D v našom článku.
 • Vitamín E – je dôležitý antioxidant, ktorý chráni telo pred voľnými radikálmi.
 • Vitamín K – je nevyhnutný pre zdravé kosti a správnu zrážanlivosť krvi.

2. Vitamíny rozpustné vo vode

 • Vitamíny skupiny B – sem patrí tiamín (B1), riboflavín (B2), niacín (B3), kyselina pantoténová (B5), pyridoxín (B6), biotín (B7), kyselina listová (B9) a cobalamín (B12). Sú nevyhnutné pre správne fungovanie nervového systému a psychiky. Znižujú únavu a vyčerpanie. Sú to veľmi dôležité vitamíny pre ženy. Konkrétne kyselina listová patrí medzi najdôležitejšie vitamíny pre tehotné ženy. Prečítajte si o vitamíne B v našom článku.
 • Vitamín C – je to silný antioxidant, ktorý sa stará o správne fungovanie imunity. Patrí medzi často odporúčané vitamíny pre deti, keďže prispieva k budovaniu imunity.

Hľadáte vitamíny na imunitu pre deti? Odporúčame napríklad Imunoglukan s vitamínom C, či Arko Defenses Kids. Tehotné ženy by mali užívať napríklad Pregnancy komplex so všetkými potrebnými vitamínmi a živinami alebo jednoducho kyselinu listovú. Pre zdravé oči pomôže Luteín Forte, na podporu zdravia pokožky zas Monoderma vitamín E na pleť. V našej ponuke nájdete všetky potrebné vitamíny. Nechýbajú ani mimoriadne účinné lipozomálne vitamíny. Ide o vitamíny obalené v telu prirodzených čiastočkách tuku, čím sa mimoriadne zvyšuje vstrebateľnosť vitamínov.

ℹ️ Sprievodca nákupom vitamínov

Minerály

Tie najdôležitejšie minerály pre telo sú:

 • Magnézium (horčík) – jeho úlohou je udržiavať zdravý nervový systém a psychickú pohodu. Bojuje proti stresu, únave a vyčerpaniu.
 • Zinok – stará sa o krásne vlasy, nechty a pokožku. Prispieva k podpore plodnosti a reprodukcie.
 • Vápnik – je nevyhnutný pre zdravé zuby a kosti.
 • Železo – sa stará o tvorbu hemoglobínu a červených krviniek.
 • Chróm – prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi.
 • Draslík – je potrebný pre správnu činnosť srdca a nervov.
 • Jód – pomáha pri problémoch so štítnou žľazou a rastom.
 • Selén – je dôležitý pre zdravé vlasy, nechty a štítnu žľazu.

Ako doplniť minerály? Ideálne je zvoliť si výživový doplnok s vhodnou kombináciou vitamínov a minerálov, v závislosti od vašich zdravotných problémov. V prípade nadmerného stresu určite voľte Magnerot alebo iný výživový doplnok s magnéziom. Máte problémy so štítnou žľazou? V tom prípade užívajte TriZin so zinkom. Ak si neviete vybrať správny výživový doplnok, požiadajte o radu lekárnika.

A ako užívať vitamíny a minerály pre ich najlepší účinok? Vždy dodržiavajte odporúčané dávkovanie! V prípade akýchkoľvek pochybností oslovte lekára alebo lekárnika.

ℹ️ Sprievodca nákupom minerálov a stopových prvkov

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 1540 produktov

Filter
SiderAL Folic 30 mg, 20 ks
Akcia + -35 %
18,05 €
11,80 €

11,80 €
18,05 €

SiderAL FORTE Int., 30 ks
Akcia + -40 %
22,50 €
13,50 €

13,50 €
22,50 €

ASCORUTIN tbl 1x100 ks
-17 %
11,54 €
9,60 €

9,60 €
11,54 €

NeuraxBiotic Zen 30tbl
-14 %
18,24 €
15,70 €

15,70 €
18,24 €

MOLLER´S Omega 3 Želé rybičky
-28 %
16,90 €
12,15 €

12,15 €
16,90 €

GlobiFer Forte, 40ks
-16 %
19,57 €
16,35 €

16,35 €
19,57 €