Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Kvapky a spreje do uší

Kvapky a spreje do uší, na zápal ucha a čistenie ušíNedostatočná hygiena alebo nesprávna starostlivosť o uši môže viesť k rôznym ťažkostiam. Často dochádza k zhoršeniu priechodnosti zvukovodu, čo vedie k šíreniu mikroorganizmov. Výsledkom je nielen nahromadenie ušného mazu a s ním spojené zhoršenie sluchu, ale aj rôzne bolesti, či dokonca zápal ucha, ktorý sa často vyskytuje aj u detí predškolského veku.

Ďalšou príčinou bolestivého zápalu ucha je, okrem nedostatočnej ušnej hygieny, aj zle alebo neúplne preliečený zápal horných dýchacích ciest.

Čo je teda dôležité? Myslite najmä na prevenciu a dôkladnú hygienu uší. Nezanedbávajte ani správnu starostlivosť o nos, či tvárové dutiny. Tá je dôležitá najmä u detí, pretože vedie k častým zápalom ucha.

Ako sa starať o uší?

Hygiena uší

Pre správnu hygienu si zaobstarajte sprej na čistenie uší. Sprej do ucha zmäkčí ušný maz, ktorý sa potom ľahšie odstraňuje. Ak nepoužijete sprej do ucha, ale iba klasické vatové tyčinky do uší, časom môže dôjsť k upchatiu zvukovodu a tvorbe mazových zátok, čo spôsobuje nemalé problémy.

Aký sprej na čistenie ucha si vybrať? Vynikajúci je sprej Livsane, ktorý predchádza usádzaniu ušného mazu a je vhodný aj pre deti. Audispray je zas určený na pravidelnú ušnú hygienu dospelých a starších detí.

Liečba ľahších zápalov ucha

Ak ošetrujúci lekár rozhodne, že zápal ucha nie je nutné liečiť antibiotikami, v lekárni si môžete zakúpiť kvapky do uší a špeciálne aj kvapky do ucha pre deti na liečbu ľahkých zápalov stredného ucha. Vynikajúce sú kvapky do ucha Otipax, ktoré slúžia ako pomocná liečba pri miestnej bolesti a príznakoch ušného ochorenia, prípadne ušné kvapky Burow pri akútnom zápale stredného ucha.

Roztoky a kvapky do ucha pri iných ťažkostiach

Dostupné sú napríklad kvapky do uší, ktoré slúžia na zmiernenie opuchu ucha, podráždenia vonkajšieho zvukovodu, či pri bolestiach uší z prievanu alebo pobytu vo vode. Účinná je ušná instilácia Burow na liečbu zápalových ochorení vonkajšieho zvukovodu alebo kvapky do ucha Auridol na bolesť a svrbenie vonkajšieho zvukovodu.

Ako používať kvapky a spreje do ucha?

Nezabúdajte, že pred použitím kvapiek, roztokov alebo sprejov do ucha je nutné umyť si ruky a až potom kvapky používať. Ideálne je ohriať kvapky alebo roztok v rukách, aby ste dosiahli izbovú teplotu. Tak sa vyhnete nepríjemným pocitom zo studenej tekutiny v uchu. Takýto postup môže uľahčiť a spríjemniť aplikáciu kvapiek najmä u detí. Kvapky používajte iba vtedy, ak je kvapkadlo čisté a nepoškodené! Kvapky aplikujte tak, aby sa dostali do zvukovodu – nakloňte hlavu, aby ucho smerovalo nahor.

Samozrejme, ak sa bolesti uší často opakujú, sú vážne alebo sprevádzané výtokom z ucha, je nutné navštíviť lekára. Pri takýchto vážnejších stavoch už voľnopredajné liečivá zväčša nestačia.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 31 produktov

Filter
Olivocap Sprej 15ml
Akcia + -9 %
5,30 €
4,80 €

4,80 €
5,30 €