Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Výživové doplnky na kĺby, kosti a svaly

Pohybový aparát človeka tvoria dva zložité systémy, a to svalový systém a kostrový systém. Sú zodpovedné za stabilitu, pohyb, aj oporu tela. Do svalového systému patria všetky svaly a šľachy a do kostrového zas všetky kosti, vrátane kĺbov a chrupaviek.

Na udržanie prirodzenej štruktúry, ale aj zdravia kostí, svalov, kĺbov a chrupaviek, sú potrebné určité látky. Tie sú prevenciou bolestí ako bolesti kĺbov, bolesť svalov, bolesť krížov, bolesť kolena, bolesť bedrového kĺbu, či bolesť ktorú spôsobuje svalová horúčka, tzv. svalovica alebo natiahnutý sval. Sú však aj prevenciou ochorení ako je artróza, zápal okostnice, zápal kĺbov, či choroba DNA.

Aké látky by mali obsahovať výživové doplnky na svaly, kĺby a kosti?

Kolagén

Kĺbová výživa musí obsahovať kolagén, ktorý je základnou zložkou spojivových tkanív, ale aj kostí a chrupaviek. Kolagén bráni ich deformáciám a opotrebovaniu. Nedostatok kolagénu môže spôsobiť nezvratné poškodenie chrupaviek. Kolagén, známy tiež ako želatina na kĺby, môžete užívať v prášku rozpustnom vo vode, napr. Zeen Collagen alebo v kockách – kolagén Colafit.

Kyselina hyalurónová

Je základom kĺbového mazu a zabezpečuje hladký pohyb kĺbov. Jej nedostatok má za následok trenie kĺbov, až ich olupovanie a silnú bolesť. Čistú kyselinu hyalurónovú nájdete napríklad v prípravku Hyalurmed.

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát

Sú základnými stavebnými prvkami chrupaviek. Udržujú ich funkčnosť a pružnosť a bojujú proti opotrebovaniu a poškodzovaniu chrupaviek. Odporúčame napríklad Jamieson Glukozamín.

Vitamíny a minerály

Dôležité sú minerály ako vápnik a fosfor, ktoré zabezpečujú pevnosť a pružnosť kostí. Ale tiež draslík, horčík, meď, zinok a vitamíny C, D a K. Nájdete ich v komplexných prípravkoch na kĺby a svaly ako Kamzík.

Okrem doplnkov výživy na svaly, kĺby a kosti v podobe tabliet, kapsúl, želatíny alebo prášku, nájdete v tejto kategórii aj hrejivé náplaste, masti, tablety, či masážne prípravky, ktoré zmierňujú bolesť svalov a kĺbov.

Trápi vás artróza? Všetko, čo o ochorení potrebujete vedieť

Bolesť krížov. Čo ju spôsobuje a ako s bolesťou zatočíte?

Ochorenie DNA spôsobuje kyselina močová. Ako mu predchádzať?

Čo je kyselina hyalurónová a prečo vášmu telu nesmie chýbať?


 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 546 produktov

Filter
CHONDRO-BIOL 30tbl
-13 %
28,70 €
24,99 €

24,99 €
28,70 €

TOZAX Coloxio Complex 30 vrecúšok
-41 %
46,32 €
27,50 €

27,50 €
46,32 €