Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Bradavice a kurie oká

Kurie oká a bradaviceJe možné odstránenie bradavice doma? Ako sa zbaviť bradavíc a aká zaberá na kurie oká liečba? Kurie oká a bradavice na ruke, bradavice na tvári, či dokonca genitálne bradavice, patria medzi časté ochorenia kože. Je však medzi nimi podstatný rozdiel.

Kým bradavica, či už bradavica na prste, bradavica na nohe, bradavica na chodidle alebo kondylómy (genitálne bradavice) sú vírusového pôvodu, kurie oko na nohe alebo kurie oko na ruke je v podstate len odumretá stvrdnutá koža. Ako odstrániť bradavicu a kurie oko u detí a dospelých?

Odstránenie bradavíc

Bradavice spôsobuje papilomavírus HPV a prenášajú sa priamym kontaktom. Odstránenie bradavice nie je také jednoduché a vyžaduje si čas. Ak zasiahnete už pri prvej bradavici, máte šancu zbaviť sa ich aj doma.

Bradavice sa dajú zmraziť tekutým dusíkom, či naleptať kyselinou. Takéto špeciálne prípravky na odstránenie bradavíc kúpite v lekárni. Dostupné sú napríklad tekuté prípravky na zmrazenie bradavíc, ktoré zmrazia povrch bradavice a tá následne po niekoľkých dňoch odpadne.

Alternatívou sú napríklad náplasti na bradavice, ktoré uľavia od bolesti a tlaku v mieste bradavice. V lekárni si môžete zakúpiť už aj kryoterapeutické prípravky, ktoré bradavice odstránia bezbolestne. Liečbu podporí tiež Ekoblazam proti vírusovým bradaviciam.

Hojenie bradavice podporí tzv. čertov kamienok, prípadne éterické oleje, napríklad tea tree olej. Ak sa však bradavice postupne rozširujú a nemôžete ich odstrániť voľnopredajnými prípravkami na bradavice, navštívte lekára. Ten môže zvoliť ošetrenie laserom, prípadne chirurgické odstránenie bradavíc. Ak máte kondylómy, doma ich neošetrujte. O tie sa postará lekár.

Pri výskyte bradavíc sa odporúča aj posilnenie imunity, keďže ich príčinou je práve oslabená imunita. Prijímajte teda viac vitamínu C a výživové doplnky s obsahom echinacei, či betaglukánu.

Odstránenie kurieho oka

Ak máte kurie oko odstránenie zvládnete určite aj doma. Je to totiž len zhluk stvrdnutej kože, ktorý môže byť bolestivý pri tlaku a dotyku. Nie je to teda vírusové ochorenie.

Kurie oká sa najčastejšie vyskytujú na nohách, kde koža veľmi rýchlo stvrdne v dôsledku nesprávnej obuvi, či preťaženia. Na odstránenie použite náplasť na kurie oko s obsahom kyseliny salicylovej, tinktúru, zmäkčujúce balzamy alebo tzv. pero na kurie oká.

Kurie oko môžete odstrániť aj mechanicky, a to tak, že jemne odstránite stvrdnutú kožu pomocou nožníc. Ak si netrúfate, využite služby pedikéra. Bezpečne vás však kurieho oka zbaví náplasť na kurie oko.

ℹ️ Kurie oká. Prečo vznikajú a ako sa ich zbaviť?

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 18 z 18 produktov

Filter
Phyteneo Kolodium forte 10ml
-22 %
9,88 €
7,70 €

7,70 €
9,88 €

Saliver-20
-14 %
19,11 €
16,50 €

16,50 €
19,11 €