Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Vykašliavanie

VykašliavanieTrápi vás kašeľ no nedarí sa vám vykašľať hlieny? Vlhký produktívny kašeľ je vhodné podporiť liekmi na vykašliavanie hlienov. Vykašliavanie vám totiž pomáha uvoľniť dýchacie cesty tým, že ich zbavíte nahromadených hlienov. Ako sa dá podporiť vykašliavanie hlienu z priedušiek? Čo je dobré na vykašliavanie hlienov?

Ako podporiť vykašliavanie hlienov

Vlhký a produktívny kašeľ je charakteristický zvýšenou tvorbou hlienov. Hlieny sa usádzajú v dýchacích cestách a preto má človek nutkanie na vykašliavanie. Ak sa vám hlieny nedarí vykašľať, je potrebné podporiť vykašliavanie zelených hlienov, usadených v dýchacích cestách, pomocou rôznych účinných liečiv. Ide o takzvané mukolytiká. V našej ponuke nájdete tieto lieky na vykašliavanie:

  • Sirupy na vykašliavanie. Veľmi ľahko a pohodlne sa užívajú. Často majú rôzne príchute a ich bez problémov užívajú aj deti. Pri detskom kašli zvoľte napríklad sirup na vykašliavanie pre deti Terezia nekašli Junior alebo Kaloba sirup proti kašľu pre deti. Pre dospelých máme v ponuke napríklad sirupy značky Hedelix, Apicold, Bronchipret alebo Prospan.
  • Kvapky na vykašliavanie. Produktívny kašeľ podporia aj kvapky na vykašliavanie, ktoré rozpustia hlien a uľahčia jeho vykašľanie z dýchacích ciest. Vhodné sú kvapky Stoptussin, Bromhexin, Mucoplant, či Pleumolysin.
  • Šumivé tablety na vykašliavanie. Liečivý nápoj, ktorý podporí vykašľanie hlienu, si pripravíte napríklad so šumivými tabletami ACC Long alebo Mucofortin.
  • Roztoky a tinktúry na vykašliavanie. Vynikajúca je napríklad Skorocelová tinktúra na dýchacie cesty, či ACC perorálny roztok na kašeľ pre deti, aj pre dospelých.
  • Tablety na vykašliavanie. Vynikajúce sú napríklad Stoptussin tablety na kašeľ, ktoré menia skladbu prieduškového hlienu a výrazne uľahčujú jeho vykašľanie. Zvoliť môžete aj pastilky na vykašliavanie, napríklad Müllerove pastilky.
  • Lízanky na kašeľ. Máte problém s podaním liekov na kašeľ deťom? Netoleruje vaše dieťa sirup, kvapky, ani tablety na kašeľ? V tom prípade vyskúšajte lízanky Dr. Theiss HerbalSept Kids
  • Čaje na vykašliavanie. Na vykašliavanie sú výborné bylinné čaje, napríklad skorocel, tymián alebo materina dúška. Dostupné sú tiež kombinácie bylín v špeciálnych čajoch na kašeľ.

Zanedbať by ste nemali ani suchý a dráždivý kašeľ. Vlhký kašeľ totiž často nastupuje práve po prvotnom suchom a dráždivom kašli, ktorý je dôsledkom ochorenia dýchacích ciest. Taktiež platí, že kašeľ je potrebné liečiť oddychom. Doprajte si teda pár dní v posteli a nezabúdajte na dostatočný pitný režim.

Čo zaberá na kašel?

Bylinky na kašeľ a priedušky. Ktoré vám pomôžu?

Ako liečiť suchý či vlhký kašeľ u detí?


 

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 76 produktov

Filter