Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Močové cesty a prostata

Viete o tom, že zápal močových ciest je druhým najčastejším infekčným ochorením? Zápal močových ciest, ale aj zväčšená prostata, spôsobujú ťažkosti ako časté močenie, bolesť pri močení alebo nutkanie na močenie. Ako tieto ťažkosti riešiť?

Zápal močových ciest

Prechladnuté močové cesty alebo zápal močového mechúra a močových ciest môže postihnúť mužov aj ženy. V moči sa vtedy nachádzajú baktérie, prípadne vírusy alebo plesne, ktoré spôsobia ochorenie. Aké sú príznaky zápalu močových ciest?

  • Pálenie pri močení
  • Zakalený alebo zapáchajúci moč
  • Bolesť obličky ak sa pridruží aj zápal ľadvín
  • Bolesti v podbrušku
  • Časté močenie a nutkanie na močenie

V prípade, že sa zápal močových ciest, známy aj ako zápal dolných močových ciest nerieši, môže prerásť do horšieho stavu, ktorým je zápal ľadvín, čiže horných močových ciest. Preto zápal močových ciest určite nepodceňujte!

Ako to riešiť, ak vás trápi močový mechúr, prípadne aj zápal obličiek? A aká sa odporúča na zápal močových ciest domáca liečba? Určite dostatočný pitný režim, a to v podobe urologických čajov, ktoré prečistia močové cesty. Vhodné sú rôzne voľnopredajné liečivá na zápal a bakteriálne infekcie močových ciest, napríklad Urinal Akut Forte alebo Femannose.

Ak vás zápaly močových ciest trápia opakovane, užívajte výživové doplnky pre normálnu funkciu močových ciest ako napríklad Blokurima URO. Prípravky na liečbu zápalu močových ciest a na normálnu funkciu močových ciest sú dostupné vo forme kvapiek, čajov, kapsúl, sirupov alebo tabliet. V prípade, že problémy neustávajú, môže sa jednať o silný bakteriálny zápal. Navštívte preto svojho ošetrujúceho lekára.

Zväčšená prostata a zápal prostaty

Zväčšená prostata vedie k zúženiu močovej trubice a tým aj k problémom s močením. Výsledkom je neustále nutkanie na močenie v nočných hodinách, problematické a bolestivé močenie, či strata kontroly nad prúdením moču. Navyše, zväčšená prostata vedie aj k ťažkostiam s potenciou. Rizikový je aj zápal prostaty, ktorý v prípade akútneho stavu môže spôsobiť horúčku, bolesti v dolnej časti brucha, nevoľnosť a pocit nedostatočného vyprázdnenia močového mechúra.

Ako sa lieči zväčšená prostata a zápal prostaty? V prípade infekčnej (bakteriálnej) formy zápalu sú nutné antibiotiká. Problémy so zväčšenou prostatou riešia lieky na prostatu s bylinnými zložkami ako Prostenal, Prostata Saw Palmetto, Prosakan forte na prostatu a močové cesty, prípadne aj bylinné čaje na prostatu.

Voľnopredajné produkty na liečbu zápalu močových ciest a pri problémoch so zväčšenou prostatou, nájdete v našej bohatej ponuke. Dostupné sú produkty, ktoré stlmia bolesti a pomáhajú liečiť zápal, a to vo forme kapsúl, čajov, kvapiek, roztokov, či sirupov.

Čo by ste mali vedieť o močovom systéme v ľudskom tele

Bolesti obličiek a ich príčiny. Ako ich liečiť?


 

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 84 produktov

Filter