Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Spánok, stres, nervy

Dlhodobý stres vedie k rôznym zdravotným ťažkostiam. A to tak fyzickým, ako aj psychickým. Nervy a stres mimoriadne negatívne vplývajú napríklad na žalúdok a trávenie, krvný tlak, sexuálne funkcie, či spánok. Bežný stres alebo nervy pomáhajú upokojiť výživové doplnky s obsahom vitamínov skupiny B a s obsahom horčíka. Na nervy a stres sú účinné tiež bylinky ako medovka, valeriána, či ľubovník. Dostupné sú tiež voľnopredajné lieky na báze bylín a homeopatiká, ktoré riešia problémy so spánkom, či nevoľnosť zo stresu.

Ako sa upokojiť a lepšie spať?

Čo však ešte môžete urobiť pre upokojenie organizmu a kvalitný spánok? Ako sa zbaviť stresu a čo urobiť, aby ste sa cítili lepšie? Sú to jednoduché veci, ktoré by ste mali začať robiť aj vy, ak vás trápi zlý spánok a stres.

  • Pobyt v prírode – častejšie si zájdite do prírody. Možno je vhodné si zaobstarať domáceho miláčika, ktorý vás „vytiahne von“.
  • Pohyb – viac sa hýbte, najmä ak máte sedavé zamestnanie. Pohyb vás nielenže upokojí, ale aj unaví a môže priniesť hlboký spánok.
  • Nezabúdajte na seba – popri práci a starostlivosti o rodinu robte aj niečo pre seba, čo vás baví a napĺňa.
  • Strava a tekutiny – ak máte zlý spánok, večer nekonzumujte ťažké jedlá. Stravujte sa zdravo, jedzte veľa ovocia a zeleniny. Pite veľa vody, ale aj čaje na upokojenie.
  • Choďte spávať pravidelne v rovnakom čase – vaše telo si zvykne na určitý rytmus a bude sa vám zaspávať ľahšie.

Výživové doplnky na spánok a proti stresu

Samozrejme, pomôžu vám aj výživové doplnky na upokojenie, pre lepší spánok a proti stresu. Pri problémoch so spánkom siahnite po produktoch s melatonínom, prípadne v kombinácii s vitamínom B6. Pomôžu vám skrátiť čas potrebný na zaspanie. Výživové doplnky na zaspávanie sú dostupné aj pre deti. Voľte tie, ktoré obsahujú výťažky z medovky, či levandule.

Proti stresu a nervozite sú, okrem magnézia a vitamínu B6, vhodné tiež rôzne kombinované produkty prírodného pôvodu, napríklad s obsahom ashwagandhy. Pomôžu k správnej funkcii psychiky, nervového systému a tiež mentálnych funkcií. Ich užívania sa nemusíte báť. Sú to prírodné produkty, ktoré kúpite bez lekárskeho predpisu a určite nevytvárajú žiadnu závislosť.

Ak však stres neustupuje a problémy so spánkom pretrvávajú dlhodobo, neváhajte sa obrátiť na lekára. Dlhodobá nespavosť a chronický stres totiž môžu viesť aj k vážnym problémom, ako je napríklad depresia, žalúdočné vredy, či dokonca psychické poruchy ako obsedantno-kompulzívna porucha. Lekár vám v prípade dlhodobých problémov môže odporučiť terapie, či vhodné lieky. Miernu nervozitu a krátkodobú nespavosť však zvládnete aj s prírodnými liekmi a výživovými doplnkami na upokojenie a dobrý spánok z našej ponuky.

ℹ️ Kvalitný a pokojný spánok

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 210 produktov

Filter
Neuromedic cps 1x60 ks
-21 %
21,12 €
16,70 €

16,70 €
21,12 €

NeuraxBiotic Zen 30tbl
-14 %
18,24 €
15,70 €

15,70 €
18,24 €

De-press na nervy a stres 60 kapsúl
-9 %
13,11 €
11,99 €

11,99 €
13,11 €

Vitango 30tbl
-40 %
12,60 €
7,59 €

7,59 €
12,60 €

Persen forte 40cps
-17 %
13,71 €
11,40 €

11,40 €
13,71 €