Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Výživa pre oči

Výživa pre očiViete, ako si chrániť zrak a udržiavať ho v dobrej kondícii čo najdlhšie? Dôležitá je výživa pre oči a tiež zdravé návyky, vďaka ktorým sa váš zrak nebude kaziť.

Ako brániť ochoreniam zraku

Aby bol váš zrak v dobrej kondícii, mali by ste dodržiavať zopár pravidiel:

 • Nezanedbávajte prehliadky u očného lekára.
 • Pracujte/čítajte pri dennom svetle.
 • Používajte ochranné prostriedky očí – pracovné okuliare, plávacie okuliare a pod.
 • Pri práci s počítačom používajte okuliare s filtrom proti modrému svetlu alebo monitor, ktorý je chránený týmto filtrom.
 • Pri častých bolestiach hlavy alebo častom začervenaní očí navštívte lekára.
 • Chráňte si oči pred slnečným žiarením!
 • Podporte zdravie zraku užívaním správnych výživových doplnkov.

Aké vitamínové doplnky a výživa na oči zabezpečí zdravie vášho zraku?

Vitamíny, minerály a ďalšie látky pre zdravé oči

Naše oči namáhané a vystavované nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia – či už prachu, prievanu, alergénom alebo slnečnému žiareniu. Pre posilnenie zraku je vhodné užívať kombináciu minerálov, vitamínov a látok s antioxidačným účinkom. Tie dokážu zaistiť správnu funkciu zraku, chrániť bunkovú štruktúru oka a predchádzať rôznym ochoreniam zraku, ako napríklad šedý zákal. Pri správnej starostlivosti o zrak si môžete zachovať ostrosť zraku do vysokého veku.

Aké látky sú pre zdravý zrak nevyhnutné? Čo má obsahovať správna výživa oka?

 1. Luteín. Luteín je karotenoid, ktorý sa nachádza v sietnici. Jeho úlohou je chrániť oči pred poškodením a to tak, že potlačí zápal, chráni pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Dostatočná výživa sietnice oka bude zabezpečená vďaka výživovým doplnkom s luteínom, napríklad Ocutein Brillant Luteín.
 2. Vitamín A – retinol. Viete, že nedostatok vitamínu A je najčastejšou príčinou slepoty u detí vo svete? Tento problém sa týka najmä rozvojových afrických a ázijských krajín, kde deti často trpia podvýživou. Nedostatok vitamínu A môže viesť k šeroslepote a k nadmernému vysušovaniu jednotlivých častí oka. Účinné sú preto doplnky stravy s obsahom karotenoidov ako Ocutein Da Vinci Academia. Z karotenoidov si organizmus dokáže vyrobiť vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu zraku.
 3. Vitamíny skupiny B. Nedostatok vitamínov B1, B2, B3 a B12 môže mať za následok rôzne poruchy zraku ako „tiky“ v očiach, chvenie a ochabnutie horného viečka, slzenie a pálenie očí, zápal rohovky, citlivosť na svetlo, poruchu okohybných svalov, až poškodenie zrakových nervov. Pre zdravie zraku sa predo odporúča napríklad B-Komplex.
 4. Vitamín E – tokoferol. Je to silný antioxidant. Chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi, preto je nevyhnutný aj pre zdravie zraku. Jeho pravidelné užívanie môže zmierniť postup očných ochorení a predísť chorobám očí u starších ľudí.
 5. Vitamín C. Rovnako silný antioxidant, ktorého nedostatok spôsobuje zvýšenú náchylnosť na bakteriálne a vírusové zápaly, ale aj zhoršenie šedého zákalu.
 6. Vitamín D. Na oči pôsobí protizápalovo, je prevenciou kalcifikácie rohovky a sivého zákalu.
 7. Omega 3 mastné kyseliny. Zmierňujú symptómy suchého oka ako svrbenie, pálenie a slzenie. Majú protizápalové účinky.

Správnu kombináciu vitamínov, minerálov a ďalších látok, potrebných pre zdravý zrak a dokonalú výživu oka, zabezpečujú výživové doplnky na oči ako napríklad VitroCap, Pro-Visio Forte, Lutein Forte, či Ocutein. Ak spozorujete opuch očí, slzenie, dvojité videnie, svetloplachosť, pocit cudzieho telesa v oku, či dokonca krvácanie oka, bezodkladne vyhľadajte lekára. Môže ísť o signál vážnejšieho ochorenia oka.

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 44 produktov

Filter