Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Detský riad

S prikrmovaním detí sa zvyčajne, ak lekár neurčí inak, začína medzi 4. – 6. mesiacom života 🥕 Hlavnú úlohu zohráva zatiaľ rodič, no s pribúdajúcimi mesiacmi začne postupne "veliť" ktosi iný. Čo potrebuje dieťa na čas učenia sa samostatnému jedeniu a pitiu? Okrem detského riadu a príboru, nezabudnite do výbavy nakúpiť fľaše či termosku, podbradník a tiež stoličku, v ktorej sa bude dieťa pravidelne stravovať. Aké kritéria by mal detský riad spĺňať?

🍴Bezpečnosť. 

Detský riad by mal byť vyrobený zo zdravotne nezávadných materiálov. Chemická zlúčenina bisfenol A (známa ako BPA) sa využíva na výrobu plastov a nájdete ju aj v niektorých detských riadoch či príboroch. Nebezpečnou sa stáva, keď sa zahreje alebo vystaví žiareniu, preto riad s obsahom tejto látky, nedávajte do mikrovlnky. Pri deťoch je ideálne sa produktom s BPA úplne vyhnúť.

🍴Nerozbitnosť a odolnosť.

Detský riad je zväčša vyrobený zo silikónu či plastu, čím sa predchádza rozbitiu riadu, ale aj úrazom chrupu či porezaniu. V živote dieťaťa častokrát príde fáza hádzania vecí, kedy nerozbitný riad veľmi oceníte. Na toto obdobie odporúčame rodičom vybaviť sa tiež "nerozbitnými" nervami a trpezlivosťou.

🍴Priliehavosť.

Veľkú obľubu nadobudli v posledných rokoch misky či taniere s prísavkou, ktorá sa pevne uchytí o tácku jedálenskej stoličky či na rôzne iné materiály. Riad teda aj pri prehnanej manipulácii, jašení sa či akejkoľvek zvýšenej aktivite dieťaťa, drží svoje miesto. Obsah nádob ostáva v nich a vy tým pádom nemusíte zbierať jedlo zovšadiaľ naokolo. 

🍴Možnosť hriať v mikrovlnke.

Ohrievanie v mikrovlnnej rúre je rýchle a praktické. Pri deťoch vie byť skvelým pomocníkom, aj keď mnohí rodičia zastávajú skôr ohrievanie vo vodnom kúpeli či inými spôsobmi. Štúdie nepreukázali zvýšenú nebezpečnosť ohrievania v mikrovlnnej rúre oproti ohrevu inými formami. Za krátku dobu dosiahnete takú teplotu jedla, akú požadujete. A všetko, čo trvá krátko, je v rodičovstve len výhodou.
Pozor! V mikrovlnnej rúre nikdy neprihrievajte materské mlieko, pretože mikrovlny môžu zničiť baktérie, ktoré v materskom mlieku ničia choroboplodné zárodky.

🍴Možnosť umývania v umývačke.

Umývačka riadu je v mnohých domácnostiach (najmä tých s deťmi) neodmysliteľnou súčasťou a nezameniteľným pomocníkom. Ak vyberáte riad pre dieťa, uistite sa, že je vhodný aj do umývačky riadu. Plastový riad by sa mohol totiž pri vysokých teplotách deformovať alebo sa z neho uvoľňovať škodlivé látky.

🍴Farebnosť a vzorovosť.

Niektoré deti potrebujú k jedeniu kadejaké motivácie. Pekný, pútavý riad, ktorý si obľúbia, prípadne aj sami vyberú, im dokáže byť veľkou motiváciou. A niekedy aj nie, vtedy vyberte taký riad, aký sa páči vám 🤭

Filter
-

Zobrazených 24 z 222 produktov

Filter
-37 %
11,95 €
7,53 €

7,53 €
11,95 €

NUBY Tanierik príšerka 18m+
-69 %
9,05 €
2,76 €

2,76 €
9,05 €