Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Prípravky na uši a nos

Upchatý nos, ale aj chronicky upchatý nos, veľmi často sprevádza tiež bolesť ucha. Najmä u detí je to takpovediac pravidlom a upchatý nos okamžite spôsobí aj bolesť ucha u detí. Preto sme pre vás pripravili kategóriu produktov, v ktorej nájdete voľnopredajné liečivá na upchatý nos a tiež bolesť ucha, a to nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Upchatý nos – alergia alebo prechladnutie?

S nádchou sa stretávame bežne. Či už je to nádcha z prechladnutia, alergická nádcha, senná nádcha, prípadne nádcha sprevádzajúca iné ochorenie. Veľmi nepríjemný je upchatý nos v noci, ktorý bráni pokojnému spánku. Čo pomáha na upchatý nos?

V prvom rade je potrebné určiť, čo nádchu spôsobilo. Ak používate voľnopredajné prípravky na upchatý nos, napríklad sprej na upchatý nos Olynth a nádcha odznie po siedmych dňoch, nie je treba navštíviť lekára. Avšak v prípade, že nádcha neustáva a nereaguje ani na liečbu, určite sa poraďte s lekárom.

Upchatý nos – liečba

Ako uvoľniť upchatý nos? Čo na upchatý nos si môžete zakúpiť aj bez lekárskeho predpisu?

  1. Kvapky a spreje na upchatý nos – obsahujú účinné látky ako xylometazolín, tramazolin, nafazolín alebo osymetazolín. Pozor, vždy dodržiavajte odporúčané dávky. Tieto kvapky sa nesmú používať dlhodobo, pretože sliznica si na nich môže navyknúť. K najpredávanejším patria kvapky a spreje ako Olynth.
  2. Morské vody – kvapky a spreje s obsahom morskej vody a s ďalšími látkami účinkujú pri pálení v nose a v prvých štádiách nádchy. Na sliznici nosa vytvoria bariéru, ktorá bráni množeniu vírusov. Obľúbený je sprej s morskou vodou Maar. Tieto prípravky sú skvelé aj pre deti.
  3. Tabletky na upchatý nos – jedná sa o liečivá, ktoré sú určené na liečbu zápalov prínosových dutín, ako napríklad Sinupret.
  4. Nosné masti a krémy – ošetrujú sliznicu nosa zvnútra, ale aj pokožku nosa zvonku. Urýchľujú liečbu nádchy, ako napr. nosová masť Nisita.
  5. Pomôcky na vyplachovanie nosa – pri zadnej nádche je vynikajúca napríklad konvička na výplach, ktorá uľahčí a urýchli liečbu nádchy. Táto metóda vynikajúco pomáha vyčistiť nos detí.

Ak vás trápi bolesť ucha pri nádche, je možné, že došlo k zápalu prínosových dutín. V tom prípade budete musieť siahnuť po ďalších prípravkoch.

Bolesť ucha

Pri nádche môže dôjsť k zápalu nosohltana, čo vedie k narušeniu tlaku v strednom uchu a k bolestiam v uchu, praskaniu a pocitu zaľahnutia ucha. Ak nejde o silné bolesti, po vyliečení nádchy a prechladnutia by táto bolesť mala odznieť sama. V prípade, že je bolesť bodavá, veľmi silná, sprevádzaná výtokom z ucha a zvýšenou teplotou, určite je potrebné kontaktovať lekára. Vyhľadať lekára by ste mali aj vtedy, ak ide o bolesť ucha u malých detí. Čo pomáha na bolesť ucha, ak sa jedná o slabšie bolesti, sprevádzané nádchou?

Bolesť ucha - liečba

Existujú na bolesť ucha lieky? Čo na bolesť ucha si môžete zakúpiť v lekárni?

  1. Ušné sviečky – sviečky do ucha vyrovnávajú tlak v hlave a ušiach, čo môže uľaviť od bolestí.
  2. Kvapky na bolesť ucha a spreje do uší – v prípade, že zápal ucha nie je nutné liečiť antibiotikami, zaobstarajte si na bolesť ucha kvapky ako Burrow, či Otipax.

A čo na bolesť ucha u detí? Prvou pomocou sú Burrow kvapky alebo roztok. No bolesť ucha u detí radšej konzultujte s lekárom.

Nádcha, upchatý nos, prípadne aj bolesť ucha pri nádche, dokážete liečiť vďaka našim voľnopredajným liečivám. V prípade, že bolesť neustáva a nádcha sa opakuje, odporúčame vám konzultáciu s vašim lekárom.

Sprievodca chrípkou a nachladením

Ako sa zbaviť nádchy? Skúste bylinky a morskú vodu

Top 5 nosových sprejov na alergiu. Poznáte ich?

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 166 produktov

Filter