Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Vitamíny pre deti a imunita

Zvýšená chorobnosť škôlkarov a občas aj školákov trápi každého rodiča. Otázkou je, prečo sú tie deti “stále” choré, keď dovtedy bolo takmer všetko v poriadku. V kolektíve prichádzajú do kontaktu desiatky detí, ktoré sa zhromažďujú na pár metroch štvorcových, pričom nemajú ešte zvládnuté hygienické štandardy. Deti sú okrem toho často veľmi kontaktné a každé je osídlené inými patogénmi. Čo viac, ich imunita je ešte nezrelá, a tým pádom sú na ochorenia rýchlejšie náchylné.

Norma chorobnosti

Častokrát dochádza k otázke, koľkokrát ročne je v norme, ak je dieťa v batolivom a predškolskom veku choré. Faktom je, že až 6 – 8 bežných infektov ročne stále nie je považovných za akúsi poruchu imunity, ale za normálny jav. Ako bežné infekty sa považujú infekcie horných dýchacích ciest s prejavmi ako kašeľ, sopeľ, teploty, bolesti hrdla alebo črevné virózy, pri ktorých nie je nutný predpis antibiotík. U školákov sa norma pohybuje v rozmedzí 2 - 4 bežných infektov ročne.

Ak je chorobnosť dieťaťa vyššia ako spomenutá norma, je treba pátrať po príčine. Odpoveďou môže byť zväčšená nosná madľa, reflux, alergie či porucha imunity, ktorá je však skôr raritná.

Doplnky výživy

Doplnky výživy najmä vo forme vitamínov, probiotík či imunoglukanov dokážu značne ovplyvniť chorobnosť či samotný vývoj choroby dieťaťa. Prezrite si našu ponuku a zaraďte do každodennej rutiny to, čo vaše dieťa potrebuje. Zabezpečte však tiež dostatok pobytu na čerstvom vzduchu, aktívny pohyb, vyváženu stravu a dostatok spánku – bez týchto faktorov totiž žiadne "sirupy" zázraky nespravia.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 95 produktov

Filter
MOLLER´S Omega 3 Želé rybičky
-28 %
16,90 €
12,15 €

12,15 €
16,90 €

Arko Defenses KIDS jahoda 5ks
-17 %
16,98 €
14,10 €

14,10 €
16,98 €

Vitabalans LACTOSEVEN Kids 50tbl
-20 %
11,20 €
8,99 €

8,99 €
11,20 €