Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Detské jedálenské stoličky

Medzi 4. – 6. mesiacom života dieťaťa začíname so zaraďovaním príkrmov, čo je v rodičovstve veľkým míľníkom. Z nášho bábätka, ktoré doteraz pilo iba mliečko, sa časom stane plnohodnotný jedlík 🍗 Na čas, kedy bude sedieť s nami za jedálenským stolom, si ešte musíme počkať a dovtedy zvoliť čo najlepšiu - najpohodlnejšiu a najbezpečnejšiu alternatívu pre každodenné kŕmenie. Pri výbere sa zamerajte v prvom rade na funkcionalitu stoličky, až potom na dizajn 🌻 Pri výbere sa orientujte v prvom rade vekom a hmotnosťou dieťaťa.

Drevené stoličky pre deti

Sú obľúbené pre svojú pevnú konštrukciu, stabilitu a dizajn, ktorý ladí s väščinou interiérov. Na druhej strane, pre dieťa môžu byť trošku nepohodlné a pre dieťa, ktoré ešte nedokáže ešte samostatne sedieť, dokonca aj nevhodné. Pre deti, ktoré ešte samostatne nesedia, zvoľte skôr polohovacie stoličky či lehátka, kde je dieťa v „polosede“ 💡

Plastové stoličky pre deti

Plastové stoličky sú oproti dreveným oveľa prispôsobivejšie, pretože sú pohodlné a zväčša aj polohovateľné. Polohovateľnosť je veľkou výhodou pri najmenších deťoch, ktoré ešte nie sú schopné samostatného sedu. Nakŕmiť ich takto viete v „polosede“, v tejto polohe si zároveň dokážu aj oddýchnuť. Aj pre bábätka, ktoré ešte nie sú prikrmované, nájdete s týmito stoličkami využitie – pri niektorých totiž môžete nasadiť miesto jedálenského pultíka hrázdičku – bábätko leží/ polosedí a hrá sa (pripútajte ho alebo seďte v jeho tesnej blízkosti, napriek tomu, že sa ešte javí ako málo mobilné).
Plastové stoličky sú jednoduché na údržbu, o to viac tie s odnímateľnou táckou. Mnohé značky majú tiež prateľné poťahy či ochranné podložky pod dieťa.
Pri týchto stoličkách však dbajte na pevnosť konštrukcie, aby sa v nej vaše dieťa cítilo čo najbezpečnejšie. Voliť môžete medzi stoličkami na kolieskach či pevných nohách podľa toho, ako veľmi plánujete so stoličkou manipulovať.

Bezpečnosť dieťaťa v stoličke

❗️Kedže stolička je pre pohodlné kŕmenie rodičom v určitej výške, dbajte vždy na bezpečnosť dieťaťa v nej. Každá detská stolička je vybavená bezpečnostnými pásmi. Ich používaním predídete možnému pádu dieťaťa zo stoličky či zošuchnutiu sa. Aj keď je dieťaťa pripútané, nikdy ho počas jedenia nenechávajte bez dozoru! V prípade zabehnutia či vdýchnutia jedla je potrebná vaša okamžitá pomoc❗️

Filter
-

Zobrazených 24 z 97 produktov

Filter