Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Bolesť

Aj keď je bolesť veľmi nepríjemná, má svoj význam. Upozorňuje nás totiž, že čosi v tele nie je v poriadku. Existuje niekoľko typov bolesti, avšak základné je delenie bolesti na chronickú a akútnu bolesť.

  • Chronická bolesť – je dlhodobá, trvá dlhšie ako tri mesiace. Ide o bolesť, ktorá nevymizne napríklad po vyliečení zranenia alebo choroby. Pri chronickej bolesti sa okrem užívania liekov proti bolesti odporúča návšteva lekára, ktorý určí príčinu neutíchajúcej bolesti.
  • Akútna bolesť – je dôsledkom zranenia, úrazu, či choroby. Je krátkodobá, netrvá viac ako tri mesiace. Spravidla je možné ju utlmiť vďaka liekom proti bolesti a takáto akútna bolesť sa postupne zlepšuje, až odznieva.

Čo na bolesti?

V našej lekárni nájdete širokú ponuku liečiv proti bolesti. Od tradičných tabliet ako Paralen, Ibalgin alebo Voltaren, cez gély a krémy ako Dolgit a Flector, až po horúce nápoje ako napríklad Paralen Grip.

Samozrejme, využiť môžete aj pomôcky na odstránenie bolesti, napríklad ohrievacie fľaše alebo aj čaje so zmesou bylín, ktoré sú určené na konkrétne ťažkosti a typy bolesti. Aké liečivá využijete pri najbežnejších bolestiach?

Bolesť krížov, bolesť chrbta, bolesť ramena

Pri týchto typoch bolesti sú vhodné najmä krémy a masti, ktoré aplikujete lokálne. Využiť ich môžete napríklad aj na bolesť kĺbov, bolesti nôh alebo bolesť kolena, jednoducho na bolesti pohybového aparátu. Takéto bolesti sú spôsobené úrazmi, opotrebovaním, zápalom, ale aj nesprávnym držaním tela. Vyskúšať môžete napríklad tablety Milgamma N, krém Voltaren Forte, Livsane hrejivé náplasti alebo Konský hrejivý gél.

Bolesť hlavy a zubov

Bolesť hlavy môže spôsobiť choroba, ale aj stres, menštruácia, únava, či nevhodné jedlo. Bolesť hlavy rýchlo zmiernia lieky ako Paralen, Mig 400, či Ibalgin. Rovnaké liečivá fungujú aj pri bolestiach zubov. Odporúčame však okamžitú návštevu zubného lekára.

Menštruačné bolesti

Dámy si počas svojich dní môžu uľaviť od menštruačných bolestí rôznymi spôsobmi. Vynikajúce sú ohrievacie fľaše, ktoré je potrebné priložiť priamo na miesto bolesti. Z liečiv odporúčame napríklad liek Estreya, náplasť Revidol alebo tablety Panadol Femina, či Brufen.

Bolesti brucha

Pri bolestiach brucha je najprv potrebné pátrať po príčine. Ak je príčinou prejedanie, môže dochádzať k bolestiam a nevoľnosti, aj zvracaniu. Vtedy pomôžu napríklad Švédske kvapky, ExHelico na trávenie, či Pancreolan. Pri nadúvaní a plynatosti, ktoré vedú k bolestiam brucha, užite Espumisan alebo Balonix. Na pálenie záhy pomôžu tablety Rennie alebo Tamsus.

Bolesti močových ciest

Ich najčastejšou príčinou je prechladnutie, resp. nesprávne zvolený odev a obuv. Za bolesťami močových ciest však môžu byť aj infekcie a u mužov zväčšená prostata. Pri bolestiach močových ciest pomôžu liečivá s obsahom brusníc, napríklad Urinal Akut Forte, urologický čaj, či Uromax Rapid.

Bolesti pri hemoroidoch

Prvá pomoc pri vonkajších hemoroidoch? Bolesti zmierni sedací kúpeľ z dubovej kôry, ale aj masti ako Faktu, či Cannaderm.

V každom prípade však platí, že pri pretrvávajúcej bolesti by ste mali navštíviť lekára.

ℹ️ Bolesť krížov. Čo ju spôsobuje a ako s bolesťou zatočíte?

ℹ️ Bolesti obličiek a ich príčiny. Ako ich liečiť?

ℹ️ Migréna a jej podoby

 

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 601 produktov

Namman MUAY Active cream 100 g
-18 %
14,75 €
12,15 €

12,15 €
14,75 €

REMYELIN, 30ks
-8 %
26,60 €
24,50 €

24,50 €
26,60 €