Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Horúčka a bolesť

Horúčka je prirodzená obranná reakcia organizmu. Ide o zvýšenie telesnej teploty nad 38,5 °C ako reakcia na zmeny v organizme. Medzi najčastejšie patria rôzne ochorenia (infekčné, autoimunitné, onkologické), reakcia po očkovaní, prehriatie či rast zúbkov. Horúčka dokáže prísť úplne nečakane a z vášho hrajúceho sa, spokojného dieťaťa sa behom hodiny dokáže stať rozpálený nevládny človiečik. Preto treba byť na horúčky vždy pripravený a mať doma či na cestách potrebné lieky. Za horúčku sa pokladá teplota nad 38,5 °C. Takto vysoká teplota môže mať nepriaznivý vplyv na organizmus, preto je potrebné ju znižovať. Pri značnej nepohode dieťaťa možno podať lieky aj pri teplote nižšej ako 38,5 °C.

Na čo pri horúčke nezabúdať?

Sledujte charakter a vývoj teploty
- meranie uskutočňujte rovnakým teplomerom na rovnakom mieste. V prípade presiahnutia hodnoty 38,5 °C podajte lieky podľa hmotnosti dieťaťa. Ak ani po podaní liekov teplota neklesá, použite fyzikálne metódy chladenia. Pri nezrazení horúčky by totiž mohlo dôjsť k febrilným kŕčom či dehydratácii.

Zabezpečte dieťaťu dostatok tekutín a energie
- dieťa s horúčkami je náchylne na dehydratáciu, tekutiny (voda, šťavy, sladený čaj, polievky) preto ponúkajte čo najviac

Vetrajte dostatočne často miestnosť, v ktorej sa nachádza choré dieťa
- miestnosť vychlaďte kľudne až na 20°C

Dbajte na pokojový režim dieťatka
- doprajte dieťaťu kľud, oddych a dostatok spánku, kedykoľvek ho potrebuje

Zaveďte si teplotnú tabuľku
- teplotná tabuľka je pomôckou ako pre vás, tak aj pre lekárov. Zaznamenajte si deň – čas – nameranú teplotu – podaný liek a jeho dávku. Prejdete tým predávkovaniu či poddávkovaniu dieťaťa a zároveň budete mať reálny obraz o vývoji teploty.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 24 produktov

Filter