Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Detské nápoje

Pitný režim tých najmenších👶 je veľmi dôležitý. V detskom organizme je relatívne viac vody než v dospelom a pri nedostatku tekutín ľahko dochádza k dehydratácii. Nedostatok tekutín môže spôsobiť zvýšenú únavu, spavosť, podráždenosť, neskôr aj poruchy vnútorného prostredia. Je potrebné dbať na to, aby dieťa dostatočne pilo - naučte ho piť často a v malých dávkach, vždy keď prejaví záujem. Ako výborná pomôcka môže poslúžiť aj naša široká ponuka fľašiek a pohárikov🧋pre najmenších, ktoré ich motivujú k častejšiemu pitiu.

Tekutiny pre tých najmenších treba však starostlivo vyberať. Nemali by obsahovať množstvo pridaného cukru, farbív, či ďalších chemických prísad. Ideálna je čistá voda, prípadne kvalitné bylinkové a ovocné čaje. Tie by deti mali piť najmä pri rôznych zdravotných problémoch, ako napríklad feniklový čaj pri bolestiach bruška. Takýto pitný režim dieťaťa možno z času na čas obohatiť o kvalitnú ovocnú šťavu. Zabudnite na malinovky a sýtené nápoje!

Zásady kvalitného pitného režimu

  • Je vhodné podávať tekutiny 🫗 rovnomerne v priebehu celého dňa, už od rána.
  • Pitie sa nemá riadiť pocitom smädu, ktorý je už príznakom miernej dehydratácie.
  • Základom pitného režimu má byť dostatočne kvalitná čitá voda (napr. nesýtená pramenitá voda).
  • Mlieko nie je nápoj na hasenie smädu, ale potravina, ktorá plní viaceré dôležité úlohy z hľadiska správnej výživy detí.
  • Pri zvýšenej záťaži (napr. telesná aktivita, horúčky, horúce počasie a hnačky! sa majú straty priebežne dopĺňovať zvýšeným príjmom tekutín s vyváženým obsahom minerálnych látok a vhodnými bylinnými čajmi.
  •  

Kvalitné nápoje pre deti si vyberte z našej ponuky.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 201 produktov

Filter
LEROS DETSKÝ ČAJ S OVOCÍM
-7 %
2,78 €
2,59 €

2,59 €
2,78 €