Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Suchý kašeľ

Suchý kašeľSuchý kašeľ je kašeľ, pri ktorom pacient cíti dráždenie v krku bez vykašliavania hlienu. Aké má suchý kašeľ príčiny?

 • Vírusový alebo bakteriálny zápal dýchacích ciest
 • Cudzie teleso v dýchacích cestách
 • Reakcia na chlad, dym, či prach
 • Fajčenie
 • Reflux – často spôsobuje suchý kašeľ u detí
 • Užívanie niektorých liekov (napr. na vysoký krvný tlak)

Ak sa u vás jedná o pretrvávajúci suchý kašeľ, vhodné je konzultovať stav s lekárom. Dlhotrvajúci suchý kašeľ totiž môže byť spôsobený alergiou, astmou alebo dokonca chorobami srdca, ak sa objavuje po fyzickej záťaži. Čo na suchý kašeľ?

Ako liečiť suchý kašeľ

Čo je dobré na suchý kašeľ a ako vyliečiť suchý kašeľ a bolesť hrdla? Na výber máte z rôznych voľnopredajných liečiv, a to masti, lieky, pastilky, sirupy, ale aj kvapky na suchý kašeľ.

 1. Lieky na suchý kašeľ. Ako rýchla pomoc pri suchom kašli sú vynikajúce Stoptussin tablety, prípadne Theratuss pastilky na suchý kašeľ a podráždené hrdlo. Vhodné sú aj pre deti od 5 rokov.
 2. Sirup na suchý kašeľ. Suchý kašeľ vás môže potrápiť najmä v noci. Pomocou je Tussirex nočný sirup na suchý kašeľ. Špeciálne pre deti je dostupný bylinný sirup Terezia Nekašli Junior, Aspecton Junior, Tussirex Junior alebo Ivex sirup.
 3. Kvapky na suchý kašeľ. Pri suchom a dráždivom kašli sa odporúčajú kvapky Stadatussin alebo Stoptussin.
 4. Domáci recept na suchý kašeľ. Najmä v tehotenstve je vhodné vyskúšať aj domáci recept na suchý kašeľ. Vynikajúci je zábal na hrudník z cibule alebo medu.
 5. Masť na kašeľ. Odporúčajú sa aj špeciálne masti, ktoré aplikujete priamo na hrudník, napríklad masť Mucoplant, Eukalyptový balzam alebo Priessnitzov obklad.

Ak vás trápi suchý kašeľ liečba by mala zahŕňať aj zvlhčenie vzduchu v miestnosti, v ktorej sa počas dňa zdržiavate a tiež v ktorej spíte. Často vetrajte, zvýšte polohu hlavy pri spaní a dodržiavajte pitný režim.

Ako liečiť suchý či vlhký kašeľ u detí?

Bylinky na kašeľ a priedušky. Ktoré vám pomôžu?

Bronchitída - všetko, čo potrebujete vedieť o zápale priedušiek


 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 35 produktov

Filter
Robitussin Junior sirup 100ml
-21 %
8,69 €
6,90 €

6,90 €
8,69 €