Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Detoxikácia organizmu

Nedostatok energie, nárast telesnej hmotnosti, zlá nálada so sklonmi k depresiám, oslabená imunita a v dôsledku toho častá chorľavosť... To všetko sú signály toho, že je potrebná očista tela od toxínov. V čom spočíva detoxikácia organizmu a ako na to?

Čo je detoxikácia organizmu

Predtým, ako sa do nej pustíte, najprv musíte vedieť, čo je vlastne detoxikácia tela alebo očista organizmu.

Telo je každý deň a doslova každú minútu vystavované škodlivinám. Prijímaním nezdravej stravy, najmä s vysokým obsahom cukrov, zahlcovaním tela rôznymi chemickými látkami a liekmi, neustálym stresom, ale aj zlozvykmi ako fajčenie alebo pitie alkoholu, doslova plníme naše telo škodlivinami. Intoxikujeme organizmus, pričom tento odpad, ktorým je telo zaplnené, sa usádza nielen v podobe tukov, ale aj v črevách a vnútorných orgánoch, najmä v pečeni a obličkách.

V dôsledku toho sa cítime slabí a bez života. Imunita je oslabená, prichádzajú tráviace ťažkosti, nárast hmotnosti a dokonca riziko vzniku ťažších ochorení. Správnym riešením tohto stavu je očista tela, teda detoxikácia. Tá zbavuje telo škodlivých látok a nahromadených toxínov. Detoxikácia nie je len o tom, že zhodíte prebytočné kilá. V tomto procese nastáva aj očista pečene a očista hrubého čreva.

Ako vlastne začať proces detoxikácie?

  • Očista čriev. Tu je potrebné posilniť črevnú mikroflóru a zlepšiť trávenie. Vhodnou pomocou sú rôzne probiotiká na trávenie, ale tiež ľanové semienka a psyllium. Samozrejmosťou by mala byť ľahká a zdravá strava s dostatkom vlákniny.
  • Očista pečene. Pre prirodzenú očistu pečene je nevyhnutný dostatočný pitný režim. Čistú vodu striedajte s bylinnými čajmi. Vynikajúci na regeneráciu pečene a celkovú detoxikáciu je pestrec mariánsky a výživové doplnky z neho.
  • Celková očista a posilnenie tela. Pri detoxikácii sa okrem pečene a čriev treba zamerať aj na celkový stav tela, podporu imunity a celkovú regeneráciu. Opäť treba prízvukovať dostatočný pitný režim v podobe čistej vody a bylinných čajov. Nevyhnutná je zmena stravovacích návykov. Zoznámte sa s tzv. zelenými potravinami alebo super potravinami ako chlorella, mladý jačmeň, či spirulina, aloe vera, mladá pšenica, či rakytník. Výživové doplnky z nich perfektne naštartujú proces detoxikácie. Samozrejme, v procese celkovej očisty má svoje miesto aj dostatok pohybu a minimalizácia stresu.

Čo dokáže detoxikácia

Aké má detoxikácia organizmu prejavy? Detoxikačná kúra vedie k zdravšiemu a vitálnejšiemu organizmu. Zvyšuje sa jeho prirodzená obranyschopnosť, klesá riziko chorôb. Výsledkom detoxikácie môže byť tiež prirodzená strata hmotnosti.

Ako prvá sa počas detoxikačnej kúry naštartuje detoxikácia pečene. Orgán sa zbaví nahromadených tukov a škodlivín. Neskôr nastupuje príliv energie, zmierňujú sa rôzne bolesti a tráviace ťažkosti.

Po niekoľkých týždňoch sa výsledky detoxikácie prejavia aj na lepších hodnotách krvných testov, či na poklese hodnôt cholesterolu. Jednoducho, po celkovej detoxikácii a očiste organizmu sa budete cítiť zdravší, silnejší a plný života!
 

10 tipov na jarný detox. Očistite svoje telo po zime!

Superpotravina, ktorá detoxikuje telo - zelený jačmeň

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 146 produktov

Filter
Essentiale 300mg, 100cps
-31 %
20,03 €
13,90 €

13,90 €
20,03 €

AtheroControl tbl 30ks
-9 %
25,50 €
23,20 €

23,20 €
25,50 €

Forfemina 30 cps
-23 %
10,27 €
7,90 €

7,90 €
10,27 €