Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Vitamíny pre tehotné

Už od prvých chvíľ tehotenstva prechádza žena veľkými fyziologickými a hormonálnymi zmenami 🤰 Pre psychické aj fyzické zdravie budúcej mamičky, ale aj pre správny vývoj plodu je potrebné dbať na správnu hladinu všetkých potrebných látok. Tie ženy získavajú hlavne z pestrej a výváženej stravy, no isté zložky treba doplniť aj cez výživové doplnky.

Aké vitamíny a minerály sú vhodné pre tehotné ženy?

Pestrá a vyvážená strava je síce v teórii základom, no v praxi to je pre veľa žien v tehotenstve nereálne. Mnohé tehotné trápia nevoľnosti či nechutenstvo, ktoré zväčša (no nie je to pravidlo) pominú po 1.trimestri. Vitamíny, minerály a stopové prvky pozitívne ovplyvňujú celý metabolizmus, znížujú únavu, chránia bunky pred pôsobením voľných radikálov a prispievajú k mnohým iným procesom v tele. Nielen pre samotnú mamičku, ale aj pre správny vývin plodu sú niektoré látky priam nevyhnuté a treba ich dopĺňať. Ide o:

  • - kyselina listová - mnohí odporúčajú užívať kyselinu listovú ešte v období plánovania tehotenstva, t.j. pred samotným otehotnením (ideálne aspoň 2-3 mesiace pred). Je dôležitá pre množstvo metabolických procesov v ľudskom organizme. Prospešne pôsobí na vývoj plodu a zabraňuje vrodeným defektom, predovšetkým v prvých mesiacoch tehotenstva. Znižuje riziko problémov s placentou alebo riziko potratu na začiatku tehotenstva, preto zohráva kľúčovú úlohu aj pri maminkách, ktoré o svoje bábätko už kedysi v predošlých tehotenstvách prišli. Kyselina listová sa nachádza asi v každom výživovom doplnku určenom pre tehotné, no nájdete ju aj ako samostatný produkt.
  • - vitamíny skupiny B - medzi ne patrí aj už spomínaná kyselinová listová. Nielen tá, ale aj všetky ostatné vitamíny skupiny B pôsobia priaznivo na vývoj plodu, najmä však na vývoj mozgu a nervovej sústavy.
  • - železo - organizmus tehotnej ženy spotrebuje takmer dvojnásobok železa na tvorbu krvi. Tej žena potrebuje počas tehotenstva viac, aby mohla krvou a kyslíkom zásobovať plod.
  • - D3 – cholekalciferol - nevyhnutný pre zdravý rast kostí a budovanie imunity bábätka
  • - jód - podieľa sa na správnom vývoji plodu, konkrétne na vývoji štítnej žľazy, svalov, mozgu a nervovej sústavy. Počas tehotenstva ide o jeden z najpotrebnejších a nenahraditeľných minerálov.
  • - omega-3 mastné kyseliny - podporuje zdravý vývoj mozgu a zraku bábätka
  •  

Medzi najobľúbenejšie patria komplexné výživové doplnky, ktoré zahŕňajú odporúčané množstvo potrebných vitamínov a minerálov pre tehotné ženy. Medzi zákazníčkami je obľúbený Femibion na rôzne štádia tehotenstva aj fázu dojčenia, ale aj Inofolic či GS Mamavit.

  •  
Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 34 produktov

Filter