Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Odreniny a zranenia

Hoci maminkina náruč a pofúkanie je najúčinnejším liekom na každý pád a poranenie, sú prípady, kedy to bohužiaľ stačiť nebude. Vtedy je potrebné siahnuť do lekárničky, v ktorej by nemali chýbať základné prípravky a zdravotnícky materiál na ošetrenie rán.

Ako ošetriť ranu?

  1. Ranu dôkladne očistite
    - ak máte možnosť použite čistú vodu a snažte sa z rany odstrániť čo najviac nečistôt ako sú kamienky, tráva, prach a hocičo iné, čo by neskôr mohlo v rane spôsobiť zápal
  2. Použite dezinfekciu
    - pri deťoch odporúčame siahnuť skôr po dezinfekcii, ktorá neštípe. Použitím dezinfekcie minimalizujete riziko vzniku prípadnej infekcie. Dezinfekčné prípravky bránia baktériám, vírusom či iným mikroorganizmom ranu infikovať a správne vydezinfikovaná rana sa aj rýchlejšie hojí.
  3. Ranu prekryte
    - pri väčšom krvácaní je dôležité ranu prekryť a krvácanie zastaviť. Neskôr však dbajte na to, aby sa rana dostatočne vetrala a nemokvala.

Pre prípad väčších poranení je dobré mať v lekárničke aj obväz a samozrejmosť, hlavné na menšie detské poranenia sú aj náplaste s detským motívom – tie dokážu občas až zázračne rýchlo vyliečiť hocijaké “bibi”.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 19 z 19 produktov

Filter