Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Dezinfekcia rán

Dezinfekcia rán u detí je dôležitá, aby sa minimalizovalo riziko infekcie a podporilo rýchlejšie hojenie. Na trhu existuje viacero dezinfekčných prostriedkov, ktoré neštípu a sú tak vhodné aj pre deti. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete dodržiavať pri dezinfekcii rán u detí:

  1. Umiestnite dieťa do pohodlnej polohy: Uistite sa, že dieťa je v pohodlnej polohe a je uvoľnené. To môže zmierniť stres a urobiť proces dezinfekcie príjemnejším.

  2. Umyte si ruky: Pred začatím procesu dezinfekcie si dôkladne umyte ruky mydlom a vodou, aby ste minimalizovali riziko prenosu infekcie.

  3. Jemne očistite ranu: Použite fyziologický roztok alebo neutrálne mydlo a vodu na očistenie rany. Dôkladne ju vypláchnite a odstráňte akýkoľvek nečistoty alebo cudzie telesá (blato, trávu, kamienky, atď.).

  4. Dezinfekcia: Na dezinfekciu rany môžete použiť antiseptické prostriedky, ako je napríklad roztok na báze chlorhexidínu alebo jódový roztok. Aplikujte dezinfekčný prostriedok jemne na ranu pomocou sterilného tampónu alebo gázy.

  5. Použite obväz (nepovinné): Ak je to potrebné, použite sterilný obväz alebo náplasť na zakrytie rany a udržanie jej čistoty. Uistite sa, že obväz nie je príliš tesný a neobmedzuje prirodzené dýchanie pokožky a prúdenie krvi.

  6. Pozorujte ranu: Sledujte vývoj rany a pozorujte akékoľvek príznaky infekcie, ako je zväčšená bolesť, opuch, červenanie alebo hnis. Ak sa objavia nejaké príznaky, kontaktujte lekára.

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 7 z 7 produktov

Filter