Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Menštruačné bolesti

Sužujú vás každý mesiac silné menštruačné bolesti? Väčšina žien má s menštruačnými ťažkosťami svoje skúsenosti a mnohé musia siahnuť aj po liekoch, ktoré tieto bolesti utlmia. Ako zmierniť menštruačné bolesti a prežiť menštruáciu čo najviac v pohode?

Predmenštruačný syndróm

Okrem bolestivej menštruácie trápi mnohé ženy aj tzv. predmenštruačný syndróm. Ide o obdobie tesne pred menštruáciou, kedy je žena nadmerne podráždená a precitlivená. Okrem toho ju môžu trápiť bolesti hlavy a tlak, až bolesti v prsiach, nadmerná chuť na sladké, zadržiavanie vody v tele, zhoršený stav pokožky a vlasov, či zníženie libida. Vyskúšať môžete napríklad Lac Caninum na predmenštruačný syndróm, čaje na upokojenie, prípadne rôzne vitamíny a doplnky výživy na zmiernenie psychického napätia.

Menštruačné bolesti najviac trápia mladé ženy, prípadne ženy, ktoré ešte nerodili. Po pôrode sa tieto ťažkosti vo väčšine prípadov zmiernia. Aké sú najčastejšie menštruačné ťažkosti?

 • Bolesti a kŕče v podbrušku
 • Nadúvanie a plynatosť
 • Bolesti hlavy
 • Únava
 • Zvracanie
 • Hnačka

Samozrejme, každé telo je individuálne a každá žena sa počas menštruácie cíti inak. Kým jedna menštruačné ťažkosti ani nepocíti, iná nedokáže normálne fungovať. Čo pomáha na menštruačné bolesti a ako tieto ťažkosti zmierniť?

Lieky na menštruačné bolesti

V prípade, že vás trápia mimoriadne silné menštruačné bolesti, máte menštruačné bolesti v tehotenstve alebo menštruačné bolesti bez menštruácie, je určite vhodné absolvovať prehliadku u gynekológa. Ak ste tehotná, môže sa stať, že pociťujete menštruačné bolesti pred pôrodom. Sú to tzv. „poslíčkovia“. Telo sa už pripravuje na pôrod. Preto akékoľvek menštruačné bolesti pred pôrodom, resp. v tehotenstve, ohláste svojmu lekárovi.

Na bežné menštruačné bolesti však pomôžu:

 1. Bolesti a kŕče v podbrušku
 2. Tabletky na menštruačné bolesti. Z tabliet najlepšie a najrýchlejšie zaberajú liečivá zo skupiny analgetík ako Ibalgin, Brufen, či Nalgesin. Ak máte problémy so žalúdkom alebo poruchu zrážania krvi, voľte radšej lieky ako Panadol alebo Paralen.
 3. Kvapky na menštruačné bolesti. Menštruačný cyklus pomáhajú regulovať napríklad bylinné Femi kvapky na činnosť vaječníkov.
 4. Čaje. Z bylinných čajov sa odporúča napríklad rebríček, pupalka, medovka, alchemylka alebo malinovník.
 5. Terapia teplom. Na kŕče pozitívne vplýva teplo. Preto si počas menštruácie prikladajte na oblasť podbruška a krížov hrejivé vankúšiky, či termofor. Dostupné sú tiež špeciálne menštruačné hrejivé náplasti pre ženy.
 6. Výživové doplnky. Aby ste zvládli menštruáciu ľahšie, pomôžu vám rôzne výživové doplnky, napríklad Estreya menštruácia v pohode. Prispievajú k udržaniu komfortu pred a počas menštruácie.

Na iné ťažkosti, ako je nadúvanie alebo hnačka, účinkujú lieky Buscopan alebo No-Spa, ktorá upokojí kŕče v oblasti žalúdka a močových ciest, ale aj menštruačné kŕče. Odporúča sa tiež užívať magnézium, ktoré zvýši účinnosť liekov proti bolesti a zároveň prispieva k zmierneniu únavy a správnej funkcii psychiky.

Všetko o predmenštruačnom syndróme. Čo to je a ako s ním bojovať?


 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 56 produktov

Filter
Panadol ULTRA RAPIDE eff 24 tbl
-18 %
11,19 €
9,15 €

9,15 €
11,19 €

VALETOL proti bolesti 24 tbl
-17 %
5,71 €
4,75 €

4,75 €
5,71 €