Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Oči a starostlivosť o zrak

Viete, že viacerým očným ochoreniam môžete predísť? Stačí dôkladná starostlivosť o zrak a tiež to, že nebudete zanedbávať preventívne prehliadky. Čo ešte môžete urobiť pre svoje oči?

Tipy pre starostlivosť o oči

Aj keď máte pocit, že váš zrak je úplne v poriadku, o svoje oči by ste sa mali starať. Jednoducho by ste mali udržiavať svoj zrak v správnej kondícii! Základom je dostatočná hygiena, vrátane dokonalého odlíčenia očí pred spaním. K základnej starostlivosti o zrak určite patria aj očné kvapky, ktoré využijete v prípade mierneho podráždenia očí alebo ak máte unavené oči. Čo všetko by ste ešte mali robiť v rámci starostlivosti o zrak? Tú sú tipy, ktoré vám významne pomôžu!

1. Udržiavajte zdravie zraku s pomocou vitamínov a minerálov

Pre zdravie zraku sú nevyhnutné vitamíny A, C a E a tiež kartenoidy – luteín a zeaxantín. Ich správnu kombináciu, plus ďalšie vitamíny a minerály pre zdravý zrak, nájdete vo výživových doplnkoch pre výživu očí.

2. Používajte vhodné kvapky do očí

Niektorí ľudia majú vo zvyku riešiť červené oči tak, že si ich šúchajú a ešte viac podráždia. Výsledkom môže byť zanesenie infekcie, čo môže spôsobiť napríklad aj zápal rohovky. Ak teda máte podráždené a zapálené oči, tento problém riešte s pomocou očných kvapiek s antiseptickým účinkom.

3. Dávajte si pozor pri práci so zobrazovacími zariadeniami

Ak často pracujete na počítači, sledujete televíziu alebo hľadíte do svojho smartfónu, výsledkom môžu byť podráždené oči. Pomôžu vám očné kvapky na unavené a suché oči. Kvapky na suché oči kúpite v lekárni a nie sú viazané na lekársky predpis.

4. Starajte sa o svoje kontaktné šošovky

Pozor! Nosenie kontaktných šošoviek je mimoriadne citlivé na hygienu! Vždy teda majte po ruke roztok na kontaktné šošovky. Roztok na šošovky si dokúpte aj do zásoby, aby ste neostali bez neho! Šošovky by ste totiž nemali umývať vo vode, ale výlučne v roztoku. Do oka si šošovky vkladajte vždy čistými a suchými rukami. Predídete tak podráždeniu oka a prípadnému zápalu.

5. Nezanedbávajte preventívne prehliadky

Ak svoj zrak neliečite, zhoršujete si ho! Ak teda máte pocit, že nevidíte dobre, okamžite navštívte očného lekára. Odkladanie vyšetrenia skutočne môže zhoršiť váš zrak. Takáto preventívna prehliadka tiež môže odhaliť rôzne ochorenia, ako napríklad syndróm suché oko, či alergiu, v dôsledku ktorej dochádza k podráždeniu očí.

Problém často vyriešia aj správne očné kvapky, ktoré vám predpíše alebo odporučí lekár, napríklad očné kvapky na alergiu. Všetky produkty, potrebné pre starostlivosť o vaše oči a zdravie zraku, nájdete v našej ponuke.

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 186 produktov

Filter
HYLO DUAL očné kvapky 10ml
-22 %
15,83 €
12,35 €

12,35 €
15,83 €

HYLO FRESH očné kvapky 10ml
-18 %
9,88 €
8,10 €

8,10 €
9,88 €