Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Inhalátory

InhalátoryInhalátor je prístroj, ktorý sa používa pri liečbe ochorení horných a dolných dýchacích ciest. Inhalátor rozprašuje liečivý prostriedok v podobe roztoku do jemných častíc. Liečivé častice sa potom prostredníctvom špeciálnej masky, nosového nadstavca alebo náustku, ktoré sú súčasťou inhalátora, aplikujú priamo do dýchacieho ústrojenstva. Výhodou je to, že sa liek prostredníctvom inhalácie omnoho ľahšie dostane do dýchacích ciest.

Druhy inhalátorov

Aké inhalátory nájdete v našej ponuke? V prvom rade je potrebné ozrejmiť, že jeden prístroj vám môže poslúžiť ako nosový inhalátor, aj ako ústny inhalátor. Každý inhalátor má totiž v balení spravidla oba typy aplikátorov, a to masku na ústa a tiež nosový nadstavec. Nie je teda potrebné kupovať viacero prístrojov.

Inhalátory sa rozlišujú podľa toho, akým spôsobom je v nich tvorená vdychovaná hmlovina. Liečebné účinky inhalátorov sú však totožné. Toto sú základné druhy inhalátorov, ktoré nájdete aj v ponuke našej lekárne:

1. Kompresorový inhalátor

Aerosól vzniká tak, že stlačený vzduch preteká veľkou rýchlosťou cez tekutý liek. Vzniknutý aerosól potom do dýchacích ciest rozprašuje tryska. Kompresorový inhalátor tvorí veľmi malé kvapôčky, ktoré sa dokážu dostať hlboko do dýchacích ciest. V našej ponuke nájdete napríklad mimoriadne kvalitný kompresorový inhalátor Omron C28P. Je vhodný aj na hustejšie a olejovité liečivá, ktoré účinne rozprašuje. Možno ho použiť aj ako detský inhalátor, keďže obsahuje masku pre deti. Na cielenú inhalačnú terapiu periférnych alebo centrálnych oblastí pľúc je určený kompresorový inhalátor Pari boy SX.

2. Membránový inhalátor

Tento inhalátor pretláča liečivú tekutinu cez membránu s mikroskopickými otvormi. Tak vznikajú drobné kvapôčky. Tento inhalátor je veľmi efektívny, pretože spotrebuje menej liečiva. Je väčšinou menších rozmerov, preto je ideálny aj na cesty. Ponúkame šikovný membránový inhalátor Innogio, ktorý obsahuje respiračnú masku pre deti a dospelých. Je skvelý na liečbu respiračných infekcií a sezónnych prechladnutí.

3. Ultrazvukový inhalátor

Jeho prednosťou je veľmi tichá prevádzka. Mikroskopické čiastočky liečiva vytvára malý ventilátor. Ultrazvukový inhalátor sa používa na liečbu respiračných ochorení počas chrípkového obdobia alebo v sezóne alergií. Je vynikajúci aj na inhaláciu minerálnych vôd. Z našej ponuky si môžete vybrať ultrazvukový inhalátor Laica.

4. Parný inhalátor

Je to veľmi jednoduchý prístroj s univerzálnou maskou. Funguje teda ako nosný inhalátor, aj ako ústny inhalátor. Namiesto liečiv sa v parnom inhalátore väčšinou používajú minerálne vody. Inhalovanie tak slúži na uvoľnenie dutín, napríklad pri nádche. Vynikajúci je Beurer inhalátor.

Inhalátor pre deti

Hľadáte špeciálny inhalátor pre deti? V ponuke máme napríklad inhalátor Omron Nami Cat v podobe mačičky, ktorý si deti zamilujú. Je to vynikajúci kompresorový inhalátor na astmu, alergie, ale aj terapie kašľa, či iných chorôb dýchacieho systému. Inhalátor pre deti sa od inhalátora pre dospelých neodlišuje svojimi funkciami, ale len veľkosťou tvárovej masky, či nosového aplikátora. Inhalátor pre deti má spravidla navyše funkciu odsávania hlienov.

Z doplnkových funkcií inhalátorov je vynikajúca napríklad možnosť nosovej sprchy a odsávania hlienov, viacero masiek rôznych veľkostí ako súčasť balenia, prípadne tiež zásobník na lieky a regulácia prietoku vzduchu v inhalátore. Taktiež v tejto kategórii produktov nájdete aj inhalačné tyčinky, náhradné masky k inhalátorom, ale aj oleje aj roztoky na inhaláciu.

Máte astmu? Ako rozpoznať príznaky astmy

Bronchitída - všetko, čo potrebujete vedieť o zápale priedušiek

Ako liečiť suchý či vlhký kašeľ u detí?

 

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 28 produktov

Filter