Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Top 5 nosových sprejov na alergiu. Poznáte ich?

Top 5 nosových sprejov na alergiu. Poznáte ich?

O tom, že prejavy alergie dokážu poriadne znepríjemniť život, netreba žiadnemu alergikovi určite nič hovoriť. Neustály výtok z nosa, viacnásobné kýchanie, pri ktorom máte pocit, že vám praskne hlava, svrbenie a štípanie v nose... Našťastie však existujú voľne predajné liečivá, ktoré tieto príznaky dokážu naozaj účinne stlmiť.

Toto sú najlepšie spreje na alergiu

Aby sme vám pomohli zorientovať sa, zostavili sme pre vás zoznam najlepších sprejov do nosa, ktoré kúpite bez predpisu. Všetky sú určené na alergiu a jej prejavy. Nie sú teda určené na liečbu bežného prechladnutia.

Vyberte si pre seba najlepší sprej do nosa, ktorý prejavy alergie výrazne zmierni a uľahčí vám život. Týchto päť patrí k dlhodobo najobľúbenejším a najúčinnejším.

 


 

STERIMAR baby nosová hygiena 50ml

STERIMAR baby nosová hygiena 50ml

Fyziologický izotonický mikrosprej morskej vody (100% prírodný, bez konzervačných látok) pre deti...

11,02€

objaviť 〉

 

OLYNTH PLUS 0,5 mg/50 mg/ml

OLYNTH PLUS 0,5 mg/50 mg/ml

Liek je určený na použitie u detí vo veku 2-6 rokov. Obsahuje: xylometazolíniumchlorid, ktorý...

5,57€

objaviť 〉

 

Vibrocil sprej na zmiernenie nádchy 15 ml

Vibrocil sprej na zmiernenie nádchy

Vibrocil vám navodí rýchle a pretrvávajúce zmiernenie opuchu nosovej sliznice, účinne zmierni nádchu...

9,50€

objaviť 〉

 

Livostin 0,5 mg/ ml proti kýchaniu, 10ml

Livostin 0,5 mg/ ml proti kýchaniu, 10ml

Liek je antialergikum a poskytuje úľavu pri ťažkostiach, ako je kýchanie, výtok a svrbenie nosa spojené...

7,36€

objaviť 〉

 

 


 

1. Allergodil

Allergodil, sprej do nosa proti nádche, je určený na liečbu sennej nádchy a celoročnej alergickej nádchy. Obsahuje liečivo azelastín, ktoré pôsobí antialergicky a jeho účinok pretrváva dlhodobo, až 20 hodín. Nie je vhodný pre deti do 6 rokov.

2. Livostin

Máte alergiu na trávu, plesne, peľ, prach, či ďalšie látky? V tom prípade vám pomôže sprej do nosa proti alergii s názvom Livostin. Ide o nenávykový sprej do nosa, ktorý zastaví svrbenie, kýchanie a výtok z nosa. Liek je vhodný pre deti.

VEDELI STE ŽE:

„Traja z desiatich Slovákov trpia alergickou nádchou? (1)“

3. Flixonel

Ak máte alergie, spôsobené alergénmi prenášanými vzduchom, vyberte si Flixonel. Obsahuje kortikosteroid, ktorý má pri každodennom používaní protizápalový účinok. Zbaví vás svrbenia v nose, kýchania, výtoku z nosa, ale aj upchatého nosa. Liek Flixonel nepoužívajte viac ako tri mesiace.

4. Vibrocil

Vibrocil obsahuje antihistaminikum, ktoré zastaví alergickú nádchu a výtok z nosa. Zároveň pomáha zmierniť opuch nosovej sliznice a preto rieši aj upchatý nos. Tento liek je všestranný, keďže ho môžete použiť tak pri akútnej (bežnej) nádche, ako aj pri alergickej alebo sennej nádche. Podobné účinky má napríklad aj Olynth. Vibrocil a Olynth je možné používať iba 7 dní za sebou.

PREČÍTAJTE SI:

Prvé probiotikum do nosa – Rinogermina. Prečo ho používať?

Prečítať

5. Spreje na alergiu s morskou soľou

Ak dávate prednosť prírodnejšiemu zloženiu, vyberte si zo sprejov na alergiu s morskou soľou. Vhodný je napríklad Sterimar, ktorý prirodzene uvoľní upchatý nos a chráni pred komplikáciami pri nádche. Potláča tiež rast baktérií a zmierňuje nádchu.

Rovnako prírodné zloženie má aj Sanorin Anti – Allergy, ktorý okrem morskej soli obsahuje aj esenciálne oleje a aloe vera.

Samozrejme, ak máte dlhodobý výtok z nosa a príznaky alergie, je nutné alergiu najskôr správne diagnostikovať. Navštívte preto svojho lekára, ktorý vám určí vhodnú liečbu. Na alergický výtok z nosa, svrbenie v nose a kýchanie, sú však tieto spreje ako stvorené.

Spreje na alergiu sú v našom článku zoradené náhodne. Výber toho, ktorý vám bude najviac vyhovovať, je teda len na vás.

Zdroj:

1. https://www.npz.sk/Aj_sezonnu_alergiu_treba_liecit_celorocne

Kompletná ponuka sprejov do nosa

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡