Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Prvé probiotikum do nosa – Rinogermina. Prečo ho používať?

Prvé probiotikum do nosa – Rinogermina. Prečo ho používať?

Trápi vás alebo vaše dieťa neustále sa opakujúca nádcha? Nie je to nič prijemné. Najmä ak dieťa často vynecháva školu kvôli obyčajnému „soplíku“. Ten však môže prerásť aj do zápalov stredného ucha, či mandlí. Ako tomu predísť? Čo robiť, aby sa nádcha neopakovala? Pomôže probiotikum do nosa Rinogermina.

Čo je Rinogermina

Rinogermina je prvý probiotický sprej do nosa a absolútna novinka v liečbe a prevencii opakovaných zápalov mandlí, stredného ucha a prínosových dutín.

Obsahuje probiotické baktérie. Sú to prospešné baktérie, ktoré podporujú zdravie organizmu, v ktorom sa usídlia. Probiotiká alebo probiotické lieky sú prípravky, ktoré tieto baktérie obsahujú. Výhodou je, že sa kvapky do nosa Rinogermina aplikujú priamo na miesto, kde sú potrebné. Účinkujú teda priamo v nosovej dutine.

Ako funguje Rinogermina? Posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru nosovej sliznice. Probiotické baktérie, ktoré Rinogermina obsahuje, sa usídlia na povrchu sliznice a bránia patogénnym - škodlivým baktériám v ich raste a aktivite. Zároveň sa probiotické baktérie podieľajú na obnove prirodzenej flóry horných dýchacích ciest.

VEDELI STE ŽE:

„Rinogermina je vhodná aj pre bábätká?“

10 dôvodov, prečo používať kvapky Rinogermina

  1. Zabezpečujú ochranu pred patogénnymi baktériami.
  2. Obnovujú normálnu flóru nosovej sliznice a horných dýchacích ciest.
  3. Menia hlien na tekutý a tak uvoľnia upchatý nos.
  4. Sú prevenciou opakovaných nachladnutí.
  5. Sú prevenciou zápalov mandlí, stredného ucha a prínosových dutín.
  6. Môžu ich používať aj deti, dokonca už od narodenia.
  7. Riogermina nie je návyková, ako mnoho bežných kvapiek a sprejov do nosa.
  8. Je vynikajúca na obnovu prirodzenej flóry nosovej dutiny po liečbe antibiotikami.
  9. Posilňuje prirodzenú obranyschopnosť sliznice.
  10. Je to biobariéra proti patogénom – obsahuje dva vybrané kmene probiotických baktérií.

PREČÍTAJTE SI:

Top 5 nosových sprejov na alergiu. Poznáte ich?

Prečítať

Ako sa Rinogermina používa?

Aby probiotické baktérie skutočne stihli zaúčinkovať a urobiť svoju prácu v nosovej dutine, odporúča sa dlhodobé užívanie Rinogerminy, aspoň tri mesiace. Za tento čas sa sliznica zregeneruje a získa prirodzenú odolnosť.

Trojmesačná kúra však nie je nepretržitá. Rinogermina sa užíva 7 dní, a to dva streky (1 dávka) do každej nosnej dierky dvakrát denne.

Po mesiaci sa kúra zopakuje, dohromady teda trikrát v priebehu troch mesiacov. V prípade, že ide o dieťa s opakovanými infekciami horných dýchacích ciest, kúra sa môže predĺžiť na 5 mesiacov.

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡