Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Kurie oká. Prečo vznikajú a ako sa ich zbaviť?

Kurie oká. Prečo vznikajú a ako sa ich zbaviť?

Možno nosíte nevhodnú obuv. Alebo nevenujete ošetrovaniu vašich nôh dostatočnú pozornosť. A výsledkom je bolestivé kurie oko. Našťastie sa však kurie oká dajú ľahko odstrániť. Poradíme vám, ako kurie oko spoznáte a vyliečite.

Je to skutočne kurie oko?

Aby ste ho mohli úspešne liečiť, respektíve odstrániť, treba najskôr zistiť, či sa skutočne jedná o kurie oko. Zmýliť si ho totiž môžete napríklad s bradavicou alebo s otlakom.

Ako vyzerá kurie oko a ako ho identifikujete? Kurie oko je nahromadená odumretá koža. Má žltkastú farbu a v strede je zafarbené do čierna, pričom vo vnútri sa vytvoria hlboké korene. Vytvára sa najmä na nohách a to na miestach, ktoré sú pravidelne vystavené tlaku, či oderom. Na týchto miestach koža odumiera a ak ju neošetrujete, vznikne kurie oko.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete širokú ponuku prípravkov na kurie oká a bradavice. 

Prezrite si našu ponuku.

Na rozdiel od bradavice, ktorá je vírusového pôvodu, kurie oko je neprenosné. Je viac viditeľné ako bradavica a je tiež bolestivé.

Liečba kurieho oka

Existuje viacero možností, ako odstrániť kurie oko. Ak sa do toho nechcete púšťať svojpomocne, môžete navštíviť lekára. Ten ho odstráni s použitím tekutého dusíka. V prípade, že je stav vážnejší, existuje možnosť chirurgického odstránenia kurieho oka.

Ak sa však do liečby pustíte hneď, ako kurie oko zbadáte, zvládnete to určite aj doma. Pomôžu vám voľne dostupné produkty z lekárne. Vyskúšať môžete tieto:

  • Náplasť na kurie oko. Asi najjednoduchší spôsob, ako odstrániť kurie oko. Diskrétna náplasť na kurie oko obsahuje kyselinu salicylovú. Stačí nalepiť na postihnuté miesto a počkať, kým kurie oko odpadne.
  • Pero na kurie oko. Obsahuje škrabku a účinný ošetrujúci prípravok. Pero slúži na rýchle ošetrenie kurieho oka.
  • Tinktúra na kurie oko. Stačí nanášať po kúpeli na postihnuté miesta. Kurie oko sa bude dať ľahšie odstrániť.

Vyskúšať však môžete aj domáce recepty. Pomôcť môže napríklad prikladanie plátkov cesnaku a cibule, ktoré necháte na kurom oku pôsobiť celú noc. Z byliniek je účinný lastovičník alebo rozchodník prudký.

kurie oka

Ako zabrániť tvorbe kurieho oka?

Kurie oko je bolestivé. Jeho liečba je síce nenáročná, ale môže byť zdĺhavá. Preto je ideálna prevencia.

Starajte sa o svoje nohy tak, aby sa kurie oká vôbec netvorili. Základom je správne zvolená obuv. Topánky by vám mali dokonale sedieť a najmä ak nosíte vysoké opätky, dbajte o to, aby bola obuv pohodlná.

Na škodu nie sú mäkké a pohodlné vložky do topánok. Ak sa vám kurie oká tvoria na miestach, kde pokožka rýchlejšie odumiera, pravidelne ju odstraňujte s použitím pilníka alebo škrabky na chodidlá. Používajte tiež krémy na zjemnenie pokožky chodidiel.

Veď ošetrené nohy bez kurích ôk nielenže nebolia, ale aj omnoho krajšie vyzerajú.

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡