Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Antiparazitárne tablety a pasty pre psov

Mnohí ľudia si nesprávne myslia, že stačí jediné odčervenie psa alebo mačky, a to niekoľko dní po narodení. Domáce zvieratá je však nutné odčervovať pravidelne. Chránite tak nielen svojho domáceho miláčika, ale aj seba. Niektoré parazity sú totiž z domáceho zvieraťa prenosné aj na človeka. Vyberte si z našej ponuky vhodné odčervovacie tablety a pasty pre zvieratá, s ktorými jednoducho zvládnete odčervenie aj doma. Máme tablety a pasty pre psov, pre mačky a dokonca aj pre hydinu.

Kedy a ako správne odčervovať psa

Ak si myslíte, že odčervovať treba len šteniatka, mýlite sa. Psa treba odčervovať pravidelne. Kedy, ako často a za akých podmienok? Rozdiel je v tom, či psa chováte dnu alebo von. Inak sa tiež odčervujú dospelé psy alebo gravidné suky. Frekvencia odčervovania by mala byť takáto:

  1. Šteniatka. Potrebné odčerviť vo veku 2 týždne a potom každých 14 dní, až do veku 3 mesiace. Potom do 6. mesiaca  každý mesiac a následne každé 3 mesiace do 1 roku života.
  2. Dospelé psy. 4 x ročne. V prípade rizík (napr. konzumácia výkalov) raz mesačne.
  3. Dojčiace suky. Odčervované by mali byť tak ako šteniatka. Vhodné je širokospektrálne antiparazitikum s dlhšou dobou účinnosti napr. vo forme spot-on (4týždne). Zabráni sa prenosu škrkavky na šteňatá.
  4. Iné prípady. Ak napr. kŕmite psa surovým mäsom, odčervujte proti pásomnici každých 6 týždňov. Okamžite odčerviť by ste mali aj novonadobudnutého psa.
  5. Ak preferujete prírodné odčervenie psa, dostupné sú rôzne prírodné produkty, ktoré napomáhajú k správnej funkcii čriev psa.

Spôsobuje odčervenie psa príznaky? Klasická reakcia na odčervenie je usmrtenie parazitov, ktoré sú následne z tela vylúčené v stolici. Odčervenie psa väčšinou vedľajšie účinky nemá. Výnimočne sa môže objaviť vracanie alebo riedka stolica.

Priebeh odčervenia spočíva v nasadení vhodného liečiva podľa druhu parazitov. Vybrať si môžete tablety na odčervenie, pastu, kvapky, sirupy alebo prípravky, ktoré sa aplikujú na pokožku, tzv. spot-ony.

Či už použijete sirupy, kvapky alebo tabletky na odčervenie psa dávkovanie si dobre preštudujte. Pri nesprávnom podaní, či už v nesprávnom čase – odčervenie psa pred jedlom alebo po jedle, prípadne v nesprávnom množstve – v závislosti od váhy zvieraťa, nebude prípravok účinkovať.

Najpoužívanejšie sú tabletky na odčervenie

Je to najbežnejšia forma odčervovania. Tablety môžete schovať do mäkkého krmiva alebo do kúska mäsa, prípadne zatlačiť až do hrdla, aby ich pes nevypľul. Aké tablety si vybrať? Závisí od typu parazitov. Napr. na škrkavky a hlísty sú vynikajúce tablety na odčervenie Caniverm.

Filter
-

Zobrazených 24 z 24 produktov

Filter