Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Pipety proti kliešťom a blchám pre psov

Pipety spot on pre psovÚčinným spôsobom, ako ochrániť psov proti parazitom, sú spot on pipety. Ide o roztoky, ktoré sú podávané vo forme praktickej pipety, vďaka ktorej sa veľmi pohodlne aplikujú na pokožku psa. Pred akými parazitmi ochránia vášho psa spot on pipety?

  • Blchy
  • Kliešte
  • Švoly

Pipeta na blchy alebo pipeta proti kliešťom pre psov sa aplikuje do kože zvieraťa a chráni tak psa pred týmito parazitmi niekoľko týždňov, podľa konkrétneho druhu pipety a výrobcu pipety. Po aplikácii môže byť srsť psa zlepená alebo mastná, čo však psovi vôbec neškodí a netreba to nijako riešiť.

Ako vyberať pipety pre psov?

Na trhu je množstvo rôznych produktov. Ako si pre svojho psa vybrať správnu pipetu? Rozdelené sú podľa druhu zvieraťa a podľa váhy psa. V ponuke sú tiež rôzne pipety, napríklad také, ktoré majú repelentný účinok, čiže parazity odpudia, pipety s repelentným a zároveň aj ničiacim účinkom, ktoré parazity zahubia a prípadne aj vodeodolné pipety alebo pipety proti blchám pre psov s prírodným zložením. Každá pipeta pre psov má na obale uvedené, či má repelentný alebo aj ničivý účinok, a tiež pre akú váhu psa je určená.

Pred kúpou pipety pre psa si teda domáceho miláčika dôkladne odvážte, aby ste vedeli vybrať vhodný produkt.

Aké výhody majú pipety pre psov?

  • Veľmi jednoduché použitie. Po odstrihnutí špičky pipety roztok pohodlne aplikujete do kože zvieraťa.
  • Sú veľmi účinné. Zviera chránia pred parazitmi aj niekoľko týždňov.
  • Bránia ďalšiemu šíreniu parazitov.
  • Dobrá cenová dostupnosť.
  • V ponuke aj prírodné pipety, bez obsahu chemických zložiek alebo insekticídov.

Ako používať spot-on pipety?

Aplikovať spot – on pipetu zvládne každý. Rozhrňte srsť psa v oblasti medzi lopatkami. Aplikujte obsah pipety medzi lopatky, prípadne aj v línii chrbta, a to priamo na pokožku vášho psa. Prostredníctvom kožného mazu sa prípravok rozšíri po celom povrchu tela psa. Dávajte si pozor, aby ste pipetu aplikovali v dostatočnom časovom predstihu. Väčšinou totiž začínajú účinkovať až 24 hodín po aplikácii. Taktiež si dávajte pozor na to, aby ste obsah pipety aplikovali na miesto, kam pes nedosiahne. Zabránite tak tomu, aby pes roztok oblízal.

Najobľúbenejšie pipety pre psov

K najobľúbenejším a najpredávanejším patria značky Frontline a Fypryst. Značka Fypryst pre psov ponúka pipety účinné proti kliešťom a blchám, ktoré slúžia nielen na prevenciu, ale aj na liečbu pri napadnutí parazitmi. Dostupné sú aj pipety proti kliešťom pre psov Fypryst combo, ktoré eliminujú nielen blchy a kliešte, ale aj všenky a dokážu zničiť všetky vývojové štádiá parazitov.

Značka Frontline pre psov ponúka celý rad antiparazitických produktov, napríklad Frontline sprej, obojky, či Frontline pipeta. Frontline sprej pre psov je vhodné kombinovať so šampónmi a takisto pôsobí proti vonkajším parazitom ako sú blchy a kliešte. Taktiež každá Frontline pipeta slúži ako liek po napadnutí parazitmi, ale aj ako ochrana a prevencia. Vhodné sú na elimináciu kliešťov, bĺch a švol. Vynikajúce sú pipety Frontline combo, ktoré usmrtia hmyz a roztoče v priebehu 24-48 hodín.

Či už je to značka Frontline, Fypryst, Arava, Advantix, Biogance alebo iné spot-on pipety pre psov, každý produkt je určený pre iný vek a váhovú kategóriu psov. Pre dokonale účinky a ochranu zdravia vášho psa preto vždy vyberte vhodnú pipetu podľa váhy a veku psa.

Všetko o parazitoch

 

Filter
-

Zobrazených 24 z 55 produktov

Filter