Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Obojky proti parazitom pre psov

Obojok proti kliešťom pre psovHľadáte dostatočnú ochranu proti parazitom pre svojho psa? Vyberte pre svojho domáceho miláčika antiparazitný obojok, ktorý ho ochráni pred rôznymi druhmi parazitov. Obojok proti parazitom obsahuje látky, ktoré parazity zahubia, teda majú perzistentný akaricídny účinok alebo obsahuje látky, ktoré parazity odpudia a zabránia ich prisatiu, čiže majú repelentný účinok.

Účinné látky, ktoré obojok proti kliešťom alebo obojok proti blchám obsahuje, sa do pokožky a srsti zvieraťa uvoľňujú postupne. Prostredníctvom kožného mazu sa potom účinná látka rozšíri po celom tele zvieraťa. To znamená, že takýto obojok má dlhotrvajúci účinok, pričom účinkuje proti rôznym vývojovým štádiám parazitov. U kliešťov je napríklad obojok proti kliešťom pre psa účinný voči larvám, nymfám, aj dospelým kliešťom.

Prečo sú parazity nebezpečné?

Parazity môžu domácim zvieratám spôsobiť množstvo zdravotných problémov. Mnohé choroby, ktoré spôsobujú parazity, sú dokonca prenosné aj na človeka. Ak máte domáce zviera v byte alebo v dome, ochrana proti parazitom je nevyhnutnosťou. Aké vonkajšie parazity, čiže ektoparazity, najčastejšie napádajú psy a mačky?

  • Kliešte. Živia sa krvou nositeľa a môžu prenášať choroby ako borelióza, kliešťová encefalitída, ale aj iné vážne ochorenia. Kliešťa môže váš pes alebo mačka chytiť v našich podmienkach doslova po celý rok.
  • Blchy. Taktiež sa živia krvou. Po uštipnutí blchou miesto začervená a silno svrbí. Na koži domáceho zvieraťa sa objaví červená ranka, vzniknúť môže aj vážnejší zápal. Aj blchy môžu prenášať niektoré ochorenia, napríklad pásomnicu alebo salmonelu.

Obojok pre psa proti kliešťom a blchám preto používajte ako prevenciu parazitov po celý rok. Dostupné sú aj špeciálne obojky proti parazitom pre mačky. Niektoré obojky pre psy sú však vhodné aj pre mačky.

Aké antiparazitické obojky pre psov a mačky u nás nájdete?

Antiparazitické obojky si v prvom rade vyberajte podľa veku a váhy zvieraťa. V našej ponuke nájdete obojky pre šteniatka, ale aj staršie psy rôznej váhy. K populárnym vysoko účinným produktom patrí napríklad Foresto obojok, ktorý účinkuje naozaj dlhodobo, a to až po dobu 8 mesiacov. Odpudiť dokáže všetky vývojové štádiá parazitov. V ponuke našej lekárne nájdete aj obojky proti kliešťom a blchám na prírodnej báze, ktoré neobsahujú žiadne chemické insekticídy, no napriek tomu účinne odpudzujú parazity.

Použitie týchto obojkov pre psy a mačky je veľmi jednoduché. Stačí obojok nasadiť okolo krku zvieraťa, dostatočne ho utiahnuť, aby sa z krku psa obojok nezvliekol a prebytočný koniec odstrihnúť.

Obľúbenou novinkou medzi prípravkami proti parazitom je aj elektronický odpudzovač Arpalit NEO, ktorý zavesíte na obojok psa. Pomocou ultrazvukových impulzov, ktoré sú pre zviera a pre človeka nepočuteľné, odpudzuje blchy a kliešte v okruhu niekoľkých metrov od zvieraťa.

Všetko o parazitoch

 

Filter
Filtrovať podľa ceny
-

Zobrazených 24 z 27 produktov

Filter