Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Kúpili sme psíka...ako ďalej?

Kúpili sme psíka...ako ďalej?

Asi všetci čo máme radi zvieratká poznáme tú obrovskú radosť, keď sa rozhodneme si zadovážiť najlepšieho priateľa človeka – psa.

Ale viete čo všetko je potrebné pre začiatok spolužitia s takýmto zvieratkom?

V najbližších riadkoch si popíšeme potrebné kroky čo robiť po prinesení zvieratka domov a pár dní pred jeho príchodom.

šteniatko s hračkou

Dobrá rada nad zlato :)

Pre šteniatko potrebujeme vopred zabezpečiť pelechmisky na krmivo a vodu, vhodné krmivo vo forme granuliek, alebo mokré krmivo v konzerve, prípadne v kapsičkách. Pre rôzne plemená psíkov je krmivo vyrábané podľa špecifikácií pre ich konkrétne potreby a aj podľa veku či vzrastu v dospelosti.

Maškrty pre psyKonzervy pre psyGranule pre psy

Ďalej budeme potrebovať vodítkoobojok a jednoznačne hračky.

OBOJOK PRE PSYloptička pre psyPelech pre psy

V prvé dni po prinesení domov je šteniatko smutné, niekedy len pár hodín, je to úplne normálne, keďže sme ho zobrali od jeho mamy a súrodencov. Malý psík si však veľmi rýchlo zvyká a my potrebujeme zabezpečiť ďalšie náležitosti spojené s jeho chovom. Od pôvodného majiteľa by sme mali brať šteňa minimálne vo veku 7 týždňov, k nemu by sme mali dostať očkovací preukaz, kde sú zaznamenané minulé aj budúce očkovania a odčervenia.

Následne sa psík odčervuje vždy aspoň 3 až 4 krát za rok.

Prípravkov na odčervenie psíkov je naozaj široký výber, je možné použiť aj pipety so širokospektrálnym účinkom, ktoré sú určené proti vonkajším aj vnútorným parazitom, ako sú napríklad blchy, kliešte, všenky. Tak isto sú voľne dostupné aj šampóny s antiparazitickým účinkom.

Antiparazitný šampón pre psyAdvocate Dog

Očkovanie zabezpečuje veterinárny lekár ktorého dostupnosť vo vašom meste si je tiež vhodné zistiť dopredu. Odčervenie malého šteniatka sa robí presne podľa nasledovných pokynov vášho veterinárneho lekára, na začiatok odporúčame návštevu so šteniatkom hneď ako je to možné, lekár šteniatko prezrie a odporučí ďalší postup a termíny návštev, ktoré je vhodné dodržať. Tak isto je potrebné dať šteniatko označiť čipom pre prípad úteku, podľa čipu sa tak vie dohľadať jeho majiteľ. Povinnosť vyplývajúca z držby psa je aj platenie dane na príslušnom mestskom/obecnom úrade, psíka je potrebné registrovať v mieste jeho držby po dovŕšení veku 6 mesiacov.

Prepravka pre psyTransportná klietka pre psy

A čo v prípade ak potrebujeme so psíkom cestovaťPrepravky a klietky do auta by mali byť samozrejmosťou, ale netreba zabúdať ani na povinnosť mať pre psíka cestovný pas, bez ktorého by ste mohli mať v zahraničí zbytočné problémy, v pase sú zaznačené údaje ako číslo mikročipu, opis vášho zvieracieho miláčika, ale aj zápis o očkovaní proti besnote a kontaktné údaje na vás ako majiteľa a veterinárneho lekára, ktorý pas vydal.

A aby boli naše parky a sídliská stále príjemným miestom pre všetkých, nezabúdajte na zbieranie exkrementov po vašom chlpatom priateľovi :)

NÁŠ TIP:

U nás nájdete ucelenú ponuku rôznych krmív a chovateľských pomôcok pre potreby spolužitia s vašim štvornohým kamarátom

Pozrieť ponuku