Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Chcete byť zdraví a rýchlejšie schudnúť? Pite zelený čaj!

Chcete byť zdraví a rýchlejšie schudnúť? Pite zelený čaj!

V Číne sa zelený čaj pije už takmer päťtisíc rokov. Dlhú históriu má aj v Japonsku. Tento nápoj je tam omnoho populárnejší ako napríklad čierny čaj. A to nielen vďaka čistej a sviežej chuti, ale najmä vďaka jeho mimoriadnym pozitívnym účinkom. Dokonca sa vraví, že zelený čaj má schopnosť predĺžiť život...

V čom je tajomstvo zeleného čaju?

Je to jednoznačne spôsob jeho prípravy. Zelený čaj sa totiž vyrába z neoxidovaných čajovníkových listov. To znamená, že čajové lístky v priebehu spracovania neprešli procesom vädnutia a oxidácie. A tak sa živiny a prospešné látky v nich neznehodnotili. Čaj si zachováva všetky zdraviu prospešné účinky, ale aj prirodzenú zelenú farbu a sviežu chuť.

Náš tip:

V našej ponuke si určite nájdete ten svoj zelený čaj. Prezrite si našu ponuku.

Výnimočné je však jeho zloženie. Obsahuje najmä antioxidanty, polyfenoly, vitamíny C, E a B2, ale aj minerály ako horčík a zinok.

Najúčinnejšie sú však flavonoidy, konkrétne epigalokatechín-galát. Tento flavonoid má silné antioxidačné a protizápalové účinky, posilňuje imunitný systém a podporuje spaľovanie tukov.

Zelený čaj ho obsahuje až 70 mg na 100 ml. Z aminokyselín je významný najmä L-teanín, ktorý pozitívne vplýva na pamäť a pôsobí proti stresu.

Top 8 účinkov zeleného čaju

Tento „nápoj bohov“ alebo „nápoj večného života“, ako je zelený čaj označovaný, má na zdravie mimoriadne priaznivé účinky. Čo všetko dokáže?

  1. Posilňuje obranyschopnosť organizmu. Chráni pred vírusmi a baktériami. Zároveň podporuje imunitný systém.
  2. Znižuje cholesterol. Má vplyv na redukciu zlého cholesterolu a tak udržiava zdravé srdce. Pomáha tiež upraviť krvný tlak.
  3. Pozitívne vplýva na zdravie mozgu. A to vďaka L-teanínu v kombinácii s kofeínom. Pomáha stimulovať činnosť mozgu a udržať pozitívne myslenie.
  4. Je účinný na chudnutie. Zvyšuje rýchlosť metabolizmu a znižuje telesný tuk, najmä v brušnej oblasti.
  5. Je prevenciou cukrovky. Katechíny majú antidiabetické účinky a normalizujú hladinu cukru v krvi.
  6. Bojuje proti rakovine. Má silné antioxidačné účinky. Ničí rakovinové bunky a chráni tie zdravé. Tieto účinky boli preukázané najmä pri rakovine pažeráka.
  7. Spomaľuje starnutie buniek. A to vďaka vysokému obsahu trieslovín. Bráni tak predčasnej tvorbe vrások.
  8. Chráni zuby. Katechín v zelenom čaji dokáže zničiť baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Zázračné účinky zeleného čaju dokazuje aj dlhý priemerný vek a tiež nízka chorobnosť na rakovinu u Japoncov, kde sa tento čaj pije pravidelne.

Pripravujte zelený čaj správne

Aby ste uchovali všetky jeho pozitívne účinky, je dôležité kupovať kvalitný zelený čaj a vedieť ho správne pripraviť. Nezalievajte ho vriacou vodou. Vhodná je teplota okolo 75°C. Čaj sa má lúhovať maximálne minútu v zakrytej šálke.