Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

HUMAN MILK FORTIFIER, obohatenie materského mlieka, 200g

Výrobca: NUTRILON

Prípravok v prášku na obohatenie materského mlieka pre pokrytie potrieb nedonoseného dieťaťa.

Zobraziť viac

HUMAN MILK FORTIFIER, obohatenie materského mlieka, 200g

Bezplatné vrátenie tovaru do 14 dní

Číslo položky

58CDE35A-7598-4B59-A1B8-0109CED93966

HUMAN MILK FORTIFIER, obohatenie materského mlieka, 200g

Obsah Nutrilon HUMAN MILK FORTIFIER

prídavok do materského mlieka v prášku (od narodenia) 1x200 g

Charakteristika Nutrilon HUMAN MILK FORTIFIER

Potravina na osobitné lekárske účely, v prášku. Prídavok do materského mlieka pre pokrytie potrieb nedonoseného dieťaťa.
Na diétny režim pri výžive nedonosených dojčiat na obohatenie materského mlieka.

Nutrilon HMF je zmes hydrolyzovanej mliečnej bielkoviny, sacharidov, tukov, vitamínov, minerlnych látok a stopových prvkov.
Prípravok sa pridáva do mlieka matky novorodenca alebo do materského mlieka z „mliečnej banky“ s cieľom poskytnúť novorodencovi dostatok živín (na pokrytie individuálnych potrieb). Pre jeho správnu prípravu venujte náležitú pozornosť ďalším pokynom na použitie.

Použitie Nutrilon HUMAN MILK FORTIFIER

Dávkovanie

Presné dávkovanie a objem jednotlivých dávok výživy určí vždy lekár v závislosti od typu materského mlieka, pôrodnej hmotnosti, dĺžky tehotenstva a zdravotného stavu dojčaťa. Základné dávkovanie je 1 g prášku rozpustený v 25 ml teplého materského mlieka.

Riedenie: 4 g prášku na 100 ml materského mlieka. Veľkosť odmerky = 1 g prášku.

Návod na použitie:

 1. Umyjú sa ruky. Všetko, čo sa bude používať pri podávaní výživy, sa vždy dôkladne umyje. Ubezpečte sa, že viečko plechovky je čisté.
 2. Fľaša a cumeľ sa vysterilizuje 10 minútovým varom vo vode.
 3. Použije sa mlieko matky novorodenca alebo materské mlieko z „mliečnej banky“. Materské mlieko sa môže zohriať priamo vo fľaši a nechá sa schladnúť na príslušnú teplotu. Na každých 25 ml materského mlieka sa pridá 1 g prášku a fľaša sa dôkladne pretrepe.
 4. Na fľašu sa nasadí sterilný cumeľ. Teplota mliečnej zmesi sa overí kvapnutím na vnútornú stranu zápästia. Ihneď sa podáva.
 5. Ihneď po použití sa fľaša a cumeľ sa vyčistia.

Dôležité rady

Nikdy znovu nepodávajte nedopitú dávku výživy, pripravenú výživu spotrebujte do 2 hodín! Dôkladne uzatvorenú plechovku uchovávajte v suchu pri teplote do 25 °C (nie v chladničke). Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení. Používajte len priloženú odmerku.

Dôležité upozornenie

Iba na enterálne použitie, nie je určené na parenterálnu výživu. Výrobok je možné používat len pod dohľadom lekára po dôkladnom zvážení všetkých možností výživy, vrátane dojčenia. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Nutrilon HMF je možné primiešavať len do materského mlieka. Nie je vhodný pri alergii na bielkovinu kravského mlieka, laktózovej intolerancii, poruchách metabolizmu ako fenylketonúria, galaktosémia a nedostatku galaktokinázy.

Príbalový leták Nutrilon HUMAN MILK FORTIFIER

Špecifikácia

 • Forma
  Prášok
 • Druh
  Obohatenie materského mlieka
 • Riešený problém
  nízka pôrodná hmotnosť