Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Batoľacie mlieka

Batoľa je dieťa vo veku od 1 do 3 rokov. V tomto období sa už strava začína podobať zložením strave dospelých. Strava by mala byť pestrá, chutná, energeticky bohatá a výživná. Mala by obsahovať aspoň 300-500 ml plnotučného mlieka (cca 2 poháre) a ďalšie dve porcie mliečnych výrobkov, či už v kombinácii s cereáliami alebo s ovocím.

Mlieko dodáva v prvom rade vápnik na stavbu kostí a zubov. Dostupnosť vápnika z mlieka je niekoľkonásobne vyššia než zo strukovín alebo sóje. Obyčajné kravské mlieko však nie je pre také malé deti celkom vhodné z dôvodu vysokého obsahu bielkovín, ktoré zaťažujú ešte nie úplne vyzreté obličky. Batoľacie mlieka sa vyznačujú nižším obsahom bielkovín, sú obohatené o rôzne vitamíny a minerálne látky, ktoré prispievajú k správnemu rastu a vývoju detí. Tieto mlieka sú tiež obohatené o prospešné Omega-3 mastné kyseliny, železo a vitamín D.

Batoľacie mlieka sú vhodnou alternatívou pre detičky, ktoré nie sú veľkí jedáci a zároveň vypijú veľa mlieka alebo odmietajú mäso. Sú vyrobené presne pre potreby batoliat 👶.

Filter
-

Zobrazených 24 z 69 produktov

Filter