Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Mantinely do postieľky

Mantinel do postieľky je bežnou súčasťou každej drevenej detskej postieľky. Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby sa dieťa v postieľke nezranilo. Najčastejšie si deti udierajú hlavičku či nechtiac zakliesnia nejakú končatinu medzi tyčkami. Čo viac, mantinely zabránia prepadnutiu cumlíka či mojkáčika von z postieľky 🧸

Materiál mantinela

Mantinely sú zväčša zložené z dvoch častí. Výplň je väčšinou tvorená z molitanu, polyesterového vlákna, PES guličiek či silikónového vlákna a poťah zväčša zo 100 % bavlny. Bavlna sa vyznačuje svojou mäkkosťou, vzdušnosťou a na dotyk je veľmi príjemná. Rodičia iste ocenia aj možnosť prania v práče a tým pádom jednoduchú údržbu celého mantinela.

Typy mantinelov

VANKÚŠOVÝ MANTINEL

Je zložený z viacerých kusov – vankúšikov. Každý vankúšik sa jednotlivo priväzuje šnúrkami k postieľke. Vankúšiky sú ladené buď v jednej celistvej látke alebo sú obojstranné, t.j. jedna polovica vankúša ma iný vzor ako druhá. Sú skladné, variabilné a výhodou je možnosť prania v práčke. Po vypraní vankúše vytraste, vytvarujte a nechajte voľne vysušiť. Aj po zrušení detskej postieľky určite nájdu v izbičke ešte využitie.

PLETENÝ MANTINEL (VRKOČ) 

Tento typ mantinela je zároveň dizajnovým kúskom. Okrem dizajnu však spĺňa aj funkciu. Je dostupný v rôznych rozmeroch – niektoré pokrývajú len pol obvodu postieľky, iné ochránia dieťa v postieľke po celom obvode. Vrkoč dokážete využiť aj neskôr. keď je dieťa staršie, ako ochranu pred studenou stenou, na hru či len ako krásnu dekoráciu

SKLADACÍ MANTINEL 

Jedná sa o jeden kus so stenšenými prehybmi (do rohov postieľky), ktorý ľahko zložíte a rozložíte kedykoľvek potrebuje. O tyčky postieľky sa prichytáva zvyčajne šnúrkami alebo suchým zipsom. Tento typ mantinela nájdete vo veľkom množstve farieb a vzorov. 

 

Filter
-

Zobrazených 17 z 17 produktov

Filter