Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Čaje na spánok, nervy a upokojenie

Čaje na spánok a nervy a upokojenieMáte problémy so zaspávaním? Cítite sa večer nervózny a nepokojný? Prípadne sa v noci budíte a nemôžete opäť zaspať? Nemusíte hneď siahať po liekoch na spanie. Pomôcť vám iste môžu aj bylinky a čaje na spanie a upokojenie.

Aké čaje sú vhodné na spanie a na nervy?

Čaj na spánok alebo čaj na ukľudnenie je vynikajúci prírodný spôsob dosiahnutia zrelaxovanej mysle. A zrelaxovaná myseľ znamená pokojný spánok. Aké bylinky a bylinné čaje sú na upokojenie tie najúčinnejšie?

  1. Valeriána lekárska. Je vynikajúca pri nespavosti alebo pri zlom spánku. Má výrazné upokojujúce účinky, pomáha navodiť spánok a skvalitniť spánok.
  2. Levanduľa úzkolistá. Na upokojenie a duševnú pohodu sa používajú nielen čaje, ale aj éterické oleje z levandule. Pomáha pri nervozite, podráždení a strese a uľahčuje zaspávanie.
  3. Ľubovník bodkovaný. Ľubovník je vynikajúci čaj na stres. Tlmí nervový systém a dokonca potláča náznaky depresií a úzkostí. Vďaka ľubovníku, ktorý si dáte večer pred spaním, omnoho lepšie zaspíte
  4. Medovka lekárska. Ak potrebujete potlačiť účinky dlhodobého stresu, voľte medovku ako čaj na stres. Prispeje tiež k neprerušovanému spánku.
  5. Rumanček kamilkový. Bojuje proti nespavosti a pozitívne vplýva na psychiku človeka.

Všetky tieto bylinky na spanie a ešte omnoho viac iných upokojujúcich bylín, nájdete v našej ponuke. Okrem jednozložkových čajov si u nás môžete zakúpiť aj bylinné zmesi, ktoré obsahujú vhodnú kombináciu bylín na stres, upokojenie a na spanie. Napríklad čaj Leros Pokojná hlava s mätou, konope a margarétkou, Nervová čajová zmes Megafyt, ktorá navyše pomáha pri tráviacich problémoch, spôsobených stresom alebo Spánok a nervy Teekanne, či ukľudňujúci čaj Agrokarpaty. V ponuke máme tiež prírodné čaje na spanie pre deti ako napríklad Smileat Baby čaj pre malého spáča.

V akej forme si u nás môžete kúpiť čaj na nervy a na spanie?

Bylinné čaje na spanie si môžete zaobstarať vo forme nálevových vrecúšok, ako sypané čaje, prípadne ako prášok. Najobľúbenejšie a najjednoduchšie na použitie sú čaje v nálevových vreckách, ktoré obsahujú dávku na jedno použitie. Pre samostatné dávkovanie sú vhodné sypané bylinné čaje. Výber vhodnej formy čaju je len na vás.

Sú čaje na spanie vhodné aj pre deti a tehotné ženy?

Je treba vedieť, že nie všetky bylinky sú vhodné pre malé deti. Preto konzumáciu čajov na spanie pre deti konzultujte s lekárom. V ponuke sú však špeciálne čaje, ktoré sú určené práve pre deti a obsahujú kombináciu bylín, ktoré sú pre deti vhodné, napr. Sunar Dobrú noc, či Detský čaj Agrokarpaty na dobrý spánok. To isté platí aj pre tehotné ženy, ktoré by mali konzumáciu bylín konzultovať s lekárom.

Máte problémy so spánkom? Poradíme ako na dobrý spánok

Sprievodca kvalitným a pokojným spánkom

Melatonín – hormón pre kvalitný spánok

Filter
-

Najpredávanejšie produkty

Zobrazených 24 z 32 produktov

Filter