Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia - očista organizmu

Dnešný trh s potravinami je naozaj bohatý na ponúkaný sortiment. Okrem toho, že disponuje širokým výberom, dnes už skutočne nemôžeme o ničom hovoriť ako o nedostatkovom tovare.

Naozaj máme všetkého hojne, dokonca aj toho, čo by sme bežne v našom podnebnom pásme nevypestovali. Naše telo kŕmime rôznymi surovinami bez toho, aby sme si boli istí, či to je preň naozaj prospešné.

Avšak aj telo má svoje limity a dá nám najavo, keby je čas na zmenu respektíve očistu – detoxikáciu. Medzi takéto príznaky, kedy by nám malo byť jasné, že telo potrebujem detox patrí:

Necítite sa dobre

Ak sa prebúdzame s pocitom, že sme menej vitálni, menej nabudení do nového dňa a bez energie ešte len pri vstávaní. Ak máme rôzne bolesti, zažívacie problémy, alergie, migrény – detoxikácia by nám s nimi mohla pomôcť.

Nemôžete schutnúť a ovládnuť chuť na jedlo

Zo všetkých strán sa na nás valia informácie, že strata hmotnosti je len otázkou kalórií, že ide o energetickú rovnováhu, jesť menej a viac cvičiť. Každý však musí nejako začať.

Pri vynechaní cukrov a múky, ktoré sa dnes stávajú návykovými (podľa výskumov je cukor osemkrát návykovejší ako kokaín), by sme mohli náš organizmus pripraviť na zmenu – významnú zmenu, práve detoxom, po ktorom nabehneme na zdravšie stavovanie. A aj chudnutie by mohlo byť úspešnejšie.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete široké portfólio produktov na detoxikáciu. Pozrite si našu ponuku

Ešte nikdy ste svoje tele nedetoxikovali

Väčšina z nás si vo svojom živote ešte nenašla pár dní na to, aby do seba nevložila dačo super chutné. Aj keď máme pocit, že sme zdraví a cítime sa dobre, možno si neuvedomujeme, že tento náš normálny stav nie je práve náš optimálny stav. Detox by pre nás mohol byť spôsobom ako prehĺbiť svoje zdravie.

Potrebujete reset

Všetci túžime po tom, aby sme žili čo najprospešnejšie pre naše zdravie. Avšak zväčša je náš život o tom, že príliš málo spíme, málo sa hýbeme, jeme rýchle nezdravé jedlá, sme pohltení stresom a máme nedostatok času pre seba. Pri tomto životnom štýle si to nejaký ten detox priam pýta.

Toto všetko sú signály, kedy by sme mali náš organizmus detoxikovať. Na trhu je množstvo výživových doplnkoch, ktoré nám k úspešnému detoxu dopomôžu.

Medzi úspešných pomocníkov patrí napríklad pestrec mariánsky, ktorý je účinný aj pri tráviacich problémoch, pri znižovaní cholesterolu, regulácii hladiny cukru. Zaraďuje sa medzi antioxidanty, ktoré sú prospešné pri chemoterapii.

Nemali by sme zabudnúť ani na celkom populárnu chlorellu a spirulinu. Obe patria medzi super zelené potraviny, avšak aj napriek tomu, že si ich mnoho ľudí pletie, je v nich rozdiel.

Chlorella je riasa, ktorá sa využíva na výrobu tabliet spiruliny, avšak je dobré vedieť, že sprirulina na rozdiel od chlorelly nie je riasa, ale prospešná modrozelená sinica.

Obe obsahujú množstvo vitamínov a pôsobia pozitívne pri detoxikácii, podporujú obranyschopnosť organizmu, dodávajú energiu a vitalitu a taktiež pozitívne pôsobia proti stresu a únave.

Výživových doplnkov na detoxikáciu je skutočne mnoho, už si iba nájsť tú nám sympatickú a vrhnúť sa do očisty nášho tela. Určite nám to vďačne oplatí.

 

 

detoxikácia