Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Reishi tinktúra Hrotlife 50ml

Výrobca: Hrotlife

Objavte harmóniu pre vašu myseľ aj telo s Reishi. Táto revolučná tinktúra s najvyššou vstrebateľnosťou má za cieľ Váš maximálny relax a vitalitu.

Zobraziť viac

Reishi tinktúra Hrotlife 50ml
Reishi tinktúra Hrotlife 50ml
Reishi tinktúra Hrotlife 50ml

Číslo položky

4071

Reishi tinktúra Hrotlife 50ml

Reishi tinktúra Hrotlife 50ml

Reishi – „božská huba nesmrteľnosti“ zrelaxuje telo aj ducha

Kvapkali sme si tinktúru každý deň po 12 hodinách práce. Výsledky sa dostavili takmer okamžite.

✅ Výhody

 • Vysoko účinný dvojitý extrakt s citeľnými účinkami už prvý deň!
 • Použité plodnice húb s maximálnym množstvom látok, nie nekvalitné mycélium
 • Neobsahuje aditíva ani chemické konzervanty
 • 6x vyššia vstrebateľnosť tinktúry oproti kapsuliam
 • Môžte pridať do nápoja, alebo nakvapkať pod jazyk
 • Predstavuje jeden z najsilnejších prírodných adaptogénov pre podporu pracovného výkonu

❌ Nevýhody

 • Nenašli sme

Aké má účinky huba Reishi?

Reishi je nepochybne najvýznamnejšou vitálnou hubou, najmä v tradičnej čínskej medicíne. Jej účinky získali vo svete tak veľkú popularitu, že je spomedzi adaptogénnych húb najpodrobnejšie vedecky zdokumentovaná.

Prvé zmienky o účinkoch Reishi pochádzajú od mníchov z Changbaiských hôr už pred 2000 rokmi.

Vďaka vysokému obsahu betaglukánov má výrazný vplyv na imunitu, priaznivo pôsobí na zdravie cievneho systému (u nás trpí vysokým tlakom až 2/3 ľudí nad 55 rokov!),a pomáha znižovať hladinu zlého cholesterolu v krvi (na „vysoký cholesterol“ sa u nás vyskytuje až u 90% ľudí nad 55 rokov).

Reishi obsahuje 2 typy biologicky aktívnych látok:

 • Terpénové látky – kyseliny ganodermová a lucidenová, ganodermanotriol
 • Funkčné polysacharidy – Betaglukány

Reishi – najsilnejšia spomedzi hubových adaptogénov

Reishi sa vďaka obsahu biologicky aktívnych látok radí medzi prírodné adaptogény. Adaptogény sú látky, bylinného, alebo hubového pôvodu, ktoré pomáhajú organizmu prispôsobiť sa stresu a zlepšiť fyzickú a mentálnu odolnosť. Taktiež zvyšujú schopnosť vyrovnávať sa so zmenami v životnom prostredí.

Tieto látky pôsobia na rôzne systémy v tele, vrátane nervového, endokrinného a imunitného systému, a pomáhajú udržiavať homeostázu - to znamená vnútornú rovnováhu organizmu:

Betaglukány na imunitu a antioxidanty

Okrem terpénových látok Reishi obsahuje aj funkčné polysacharidy – betaglukány, ktoré využíva aj západná medicína, najmä na podporu imunity a ako doplnkovú liečbu pri rakovine.

Betaglukány sú takou „posilkou“ pre imunitný systém – podprahovo stimulujú imunitu na dennej báze, aby sa posilnila. Dôležité je konzistentné užívanie, inak sa efekt príliš nedostaví. Niektoré z týchto polysacharidov fungujú ako silné antioxidanty – pomáhajú zbavovať bunky voľných radikálov – látok, ktoré vznikajú pri oxidačnom strese. Ak sa tieto radikály v tele dlho hromadia, a nemá ich kto „odpratať“, môžu vo výsledku spôsobiť predčasné starnutie, alebo premenu buniek na nádorové.

Aká silná je naša Reishi tinktúra?

Hrotlife Reishi je tinktúra, v ktorej nájdete dvojitý extrakt 20:1. Tento pomer znamená, že na 1g extraktu bolo použitých 20g plodnice huby. V dennej dávke teda dostanete do tela oveľa vyššie množstvo biologicky aktívnych látok v porovnaní s kapsulami a navyše so 6-násobnou vstrebateľnosťou. Pôvod húb je z čistej biodynamickej farmy, vďaka čomu sa do extraktu nedostanú pesticídy a toxické látky.

Ako užívať Reishi?

Hlavnou výhodou tinktúry je jednoduché a príjemné užívanie. Nemusíte sa báť že sa Vám veľké kapsule zaseknú v krku a musíte ich spláchnuť pol litrom vody. Jednoducho 2 krát stlačíte kvapkadlo a z tinktúry sa Vám nasaje rovno denná dávka. Môžte nakvapkať pod jazyk, alebo pridať do Vášho obľúbeného nápoja. Mlsné jazýčky musíme však varovať! Tinktúra je vďaka vysokému obsahu aktívnych terpénov silná a horká. Ale určite si spomeniete, ako Vám mama v detstve hovorila, že „liek ti nemá chutiť, ale má ti pomôcť!

Dôležitý Selén, vitamín D a B-komplex

Reishi je bohatým zdrojom dôležitého prvku – Selénu. Selén prispievazdraviu vlasov a nechtov, normálnej funkcie štítnej žľazyzdraviu kĺbov. Obsahuje tiež vysoké množstvo vitamínu D2 (prekurzor vitamínu D3), ktorý je pre nás dôležitý najmä v jesenných a zimných mesiacoch, kedy trpíme na akútny nedostatok slnečných lúčov, ktoré v našom tele stimulujú tvorbu vitamínu D3.  okrem toho disponuje celým spektrom vitamínu B, a ďaľšími prvkami ako zinok, či horčík.

Chceme Vám povedať ešte viac, ale...

... máme zviazané ruky nešťastnou legislatívou EÚ, ktorá, napriek tisíckam vedeckých dôkazov o účinkoch vitálnych húb a miliónom pozitívnych skúseností od ľudí na celom svete, nám nedovoľuje zmieniť všetky ich účinky. Ak sa chcete dozvedieť viac o ich účinkoch, objektívne dáta z vedeckých štúdii a priamo konzultovať s lekárskymi špecialistami, navštívte náš nepredajný web hrotlife.sk .

Hľadáte spôsob ako zlepšiť mentálne zdravie?

Ak sa cítite dlhodobo pod tlakom v práci a v živote, je pravdepodobné že žijete v chronickom strese, ktorý je jedným z primárnych faktorov vzniku civilizačných chorôb. Existuje niekoľko účinných spôsobov, ako sa dostať naspäť do rovnováhy. Určite pomôžu pravidelný pohyb, kvalitná celistvá strava, dostatok spánku, či meditácie a denník vďačnosti.

Všetko sú to zvyky, ktoré je potreba dlhodobo budovať. Reishi môže byť skvelým pomocníkom na začiatku aj počas tejto cesty. Pomôže Vám v celkovom well-beingu a nastaviť si východzí bod, od ktorého sa pomalými krôčikmi môžte posúvať ku kvalitnejšiemu životu po fyzickej aj mentálnej stránke.

 

Odkiaľ naša Reishi pochádza?

Plodnice Reishi pochádzajú z biodynamického poľnohospodárstva v Estónsku. Ďalej ich spracujeme metódou dvojitého extraktu (alkohol, voda), tak, aby sme mohli extrahovať a  zachovať čo najväčšie množstvo biologicky aktívnych látok a mohli ste z nich vyťažiť maximum účinkov. Celý proces je spracovaný ručne v malých várkach, v ktorých je kladený dôraz na čistotu huby a výnimočnú kvalitu každej fľaštičky.

Obrázok porovnanie:

 

Pripravili sme si aj video o správnom dávkovaní:

Špecifikácia

 • Určené pre
  pre ženy
 • Priaznivé účinky
  posilnenie imunity