Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Vitamín krásy biotín. Aké sú jeho účinky?

Vitamín krásy biotín. Aké sú jeho účinky?

Lámu sa vám nechty, vaše vlasy sú bez života a pokožka stráca pružnosť? Možno vám chýba biotín! Biotín, známy aj ako vitamín H, je však dôležitý nielen pre krásu. V tele má množstvo ďalších dôležitých úloh.

Čo je biotín?

Biotín patrí medzi vitamíny skupiny B. Je rozpustný vo vode. To znamená, že sa týmto vitamínom nedá predávkovať, keďže jeho prebytok telo prirodzene vylúči.

NÁŠ TIP:

V našej ponuke nájdete množstvo produktov s biotínom

Pozrieť ponuku

Biotín radíme medzi tzv. vitagény, čiže látky, ktoré slúžia ako zdroj energie a stavebný materiál buniek.

Aké má biotín účinky? Dá sa povedať, že je nevyhnutný pre správne fungovanie celého organizmu. Je dôležitý pre energiu, prispieva k správnej látkovej premene, k normálnej činnosti nervovej sústavy a k dobrému stavu slizníc, ale aj pleti. Mimoriadne účinný je biotín na vlasy, keďže spolu so zinkom dokáže zamedziť ich vypadávaniu. Odporúča sa tiež biotín na nechty, ktoré sa nadmerne lámu.

Čo signalizuje nedostatok biotínu

Ak vám tento vitamín chýba, nedostatok biotínu sa prejaví takto:

  • Znížená kvalita vlasov, zmena farby vlasov a ich vypadávanie
  • Zmeny na pokožke – vyrážky, defekty, nezdravá farba pleti
  • Lámavé nechty
  • Únava, malátnosť, depresie
  • Náchylnosť na infekcie
  • Zvýšená hladina cholesterolu
  • Problémy s trávením, nevoľnosť
  • Bolesti svalov
  • Poruchy látkovej premeny
  • Poruchy činnosti srdca

Výrazný nedostatok biotínu je však skôr raritou. Pri správnom, respektíve pestrom stravovaní nehrozí.

Biotín – kde sa nachádza?

Prijímať ho môžeme v strave alebo vo forme tabliet a výživových doplnkov. Chcete prijímať biotín v strave? Jeho zdrojom je mlieko, hovädzie mäso, kvasnice, sója, vaječné žĺtky, ryby, orechy a obilniny. Nachádza sa tiež v zelenine, najmä v mrkve, špenáte, karfiole, kapuste a zemiakoch.

VEDELI STE ŽE:

„Denne prijme človek zo stravy približne 40 mg biotínu?“

Kedy užívať biotín

Ak máte pocit, že ste v psychickej nepohode, nemáte dostatok energie alebo potrebujete podporiť správne fungovanie nervovej sústavy, určite je vhodné doplniť biotín a magnézium.

Ak máte nezdravú pleť, vlasy a nechty, nasaďte si biotín a zinok. Ak užívate tabletkový biotín denná dávka sa líši od konkrétneho produktu. Zvyčajne je to však 1 tableta – 2,5 mg na deň. Nežiaduce účinky pri odporúčanom dávkovaní nie sú známe.

Ak hľadáte kvalitný biotín, bez konzervačných látok, farbív alebo cukrov, navštívte našu lekáreň alebo si pozrite ponuku nášho e-shopu.

Kompletná ponuka produktov s biotínom

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡