Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Superpotravina Chlorella?

Superpotravina Chlorella?

Chlorella je zelená riasa, ktorá sa považuje za jednu z najúčinnejších superpotravín na svete. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a aminokyselín, ktoré sú pre telo veľmi prospešné. Medzi najdôležitejšie účinky chlorelly patrí detoxikácia tela a podpora chudnutia.

Detoxikácia tela je dôležitá pre zlepšenie zdravia a znižovanie rizika vzniku rôznych chorôb. Chlorella obsahuje vysoké množstvo chlorofylu, ktorý pomáha pri odstraňovaní toxínov z tela. Chlorofyl má vlastnosti, ktoré pripomínajú krvné bunky a dokáže viazať ťažké kovy a iné nečistoty z krvného obehu. Následne ich vylučuje z tela.

Okrem toho obsahuje chlorella aj veľa vlákniny, ktorá pomáha zlepšovať trávenie a čistiť črevá. Čisté črevo znižuje riziko vzniku rôznych chorôb a zlepšuje vstrebávanie živín. Navyše podporuje rast zdravých baktérií v čreve, ktoré zlepšujú imunitu a celkové zdravie.

Pomáha tiež pri chudnutí, pretože obsahuje vysoké množstvo bielkovín a má nízky glykemický index. Bielkoviny sú dôležité pre udržanie svalovej hmoty a pri chudnutí je dôležité udržať svalovú hmotu. Nízky glykemický index znamená, že chlorella spôsobuje pomalé uvoľňovanie energie, čo zabraňuje prudkým zvýšeniam hladiny cukru v krvi a tým aj pocitu hladu.

Ďalším významným faktorom, ktorý prispieva k chudnutiu, je obsah vitamínu B12 v chlorelle. Tento vitamín zvyšuje metabolizmus a pomáha pri spaľovaní tukov. Okrem toho obsahuje aj iné vitamíny B, ktoré pomáhajú pri transformácii potravín na energiu a tým podporujú chudnutie.

Chlorella je superpotravina, ktorá ponúka širokú škálu zdravotných benefitov. Vďaka svojmu obsahu živín a aktívnych zlúčenín môže byť účinným doplnkom stravy pre tých, ktorí hľadajú spôsoby na detoxikáciu tela a podporu chudnutia. Dokáže pomôcť v boji proti zápche, podporovať trávenie, zlepšovať imunitu a udržiavať zdravú hladinu cholesterolu. Vďaka svojmu obsahu vlákniny a bielkovín zároveň poskytuje pocit sýtosti, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí chcú schudnúť. Pred použitím však odporúčame konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu, najmä ak užívate nejaké lieky alebo máte zdravotné problémy. Celkovo však chlorella predstavuje vynikajúci prírodný prostriedok pre detoxikáciu tela a podporu celkového zdravia.

Všetky tieto účinky chlorelly na detoxikáciu tela a chudnutie robia z nej vynikajúcu superpotravinu, ktorá by sa mala pridať do každej zdravej stravy. Ak si chcete udržať dobré zdravie a zlepšiť svoju kondíciu, prejdite na chlorellu.

 

Vyskúšajte napríklad tieto produkty s obsahom chlorelly:

 

Ďalšie produkty s chlorellou 〉