Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Retinol – jednotka v boji proti vráskam

Retinol – jednotka v boji proti vráskam

Hľadáte kvalitnú kozmetiku, ktorá naozaj zabojuje s prejavmi starnutia kože? Takú, ktorá zjemní vrásky a vyrovná farebný tón pleti? Potom ste už určite narazili na prípravok s obsahom retinolu. Čo je retinol a ako funguje?

Čo je to retinol

Retinol je vitamín A a patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch. Je nevyhnutný pre správnu funkciu epitelov – tkanív, ktoré vystielajú vnútorný a vonkajší povrch tela. Je teda nevyhnutný aj pre zdravie pokožky. Vitamín A je preto súčasťou kozmetických prípravkov pre starnúcu a zrelú pleť.

retinol

Účinky retinolu

Kvalitné kozmetické prípravky s obsahom retinolu skutočne fungujú. Ako retinol pôsobí na pleť?

  • Redukuje jemné vrásky a linky na pokožke
  • Regeneruje kožné bunky
  • Stimuluje syntézu kolagénu, vďaka čomu pleť vyzerá mladšie
  • Čistí póry a pomáha s liečbou akné
  • Zmierňuje pigmentáciu pokožky, aj spôsobenú slnkom

Náš tip:

V našej ponuke nájdete široké portfólio produktov proti vráskam a starnutiu pleti. 

Prezrite si našu ponuku.

Pri výbere produktu si však dávajte dobrý pozor. Okrem účinného retinolu alebo kyseliny retinovej existujú aj iné, menej účinné deriváty retinolu. Sledujte teda zloženie produktu.

Ako používať retinol?

Retinol, respektíve kozmetické prípravky s jeho obsahom, by sa mali začať používať až vtedy, keď pleť začína starnúť a objavujú sa na nej prvé vrásky, či pigmentácie. Takže približne okolo 30. roku života.

Ak máte citlivú pleť, v začiatkoch používania retinolu buďte opatrní. Najmä čistá kyselina retinová môže pôsobiť dráždivo. Preto prípravok s jej obsahom najprv vyskúšajte v malom množstve a na malej časti pokožky.

Zo začiatku stačí používať slabšie formy Retinolu a iba párkrát do týždňa. Najlepšie v zime a vždy používať SPF ráno.

Retinol sa nebojte užívať na pokožku celého tela. V našej ponuke nájdete kvalitné séra a krémy s účinným retinolom, ktoré sú vhodné pre dennú a nočnú starostlivosť o pokožku celého tela.

Výsledky sa, samozrejme, neprejavia zo dňa na deň. Pri pravidelnom používaní môžete očakávať pozitívne zmeny približne po mesiaci.

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡