Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Recenzia kofeínového šampónu proti vypadávaniu vlasov Alpecin

Recenzia kofeínového šampónu proti vypadávaniu vlasov Alpecin

Vypadávanie vlasov je problém, s ktorým sa stretol hádam každý. Myslím si, že väčšina z nás tým prechádza práve v tomto období.

Najčastejšou formou padania vlasov je dedičná forma, ktorú môžete zdediť po obidvoch z rodičov. Rednutie vlasov u mužov a žien sa prejavuje rôzne. Zatiaľ čo u mužov dochádza k úplnej strate vlasov v oblasti temena, u žien dochádza iba k rednutia, no nie k úplnej strate a plešatosti.

Príčiny vypadávania vlasov

Medzi hlavné príčiny vypadávania vlasov patria mikrozápaly vlasovej pokožky. Vtedy sa zapáli pokožka okolo vlasového folikulu, ten sa oslabí a vlas vypadne.

ALPECIN Energizer Coffein Shampoo C1 kofeínový šampón proti vypadávaniu vlasov

Môžete kúpiť v eshope

Pozrieť ponuku

Káva ako stimulant

Vedeli ste ale, že tak ako káva povzbudí bežného človeka, dokáže kofeín stimulovať aj vlasový folikul? Kofeín zlepšuje prechod živýn cez membrány a tak sa bunky rýchlejšie delia. Pomáha vtedy, ak je skrátená rastová fáza vlasu.

Samozrejme nefunguje to tak, že vypijete o 5 káv viac a hneď máte krásne vlasy. Podstatou je spomínaný kofeín dostať priamo k vlasom.

Najlepšie to dosiahnete pomocou šampónu s obsahom kofeínu. Jedným takým je Alpecin šampón s kofeínom. S týmto mám skúsenosti aj ja, a poviem vám sú viac než dobré.

ALPECIN Energizer Coffein Shampoo C1 kofeínový šampón proti vypadávaniu vlasov

Moja skúsenosť so šampónom Alpecin

Najprv som bola dosť skeptická, pretože som vyskúšala už veľa produktov na vlasy, no tento Alpecin sa pre mňa stal dokonalým spoločníkom v kúpelni. Začala som ho používať asi pred 3 mesiacmi a čakala som s recenziou až doteraz aby som mohla naozaj napísať moje dojmy.

VEDELI STE ŽE:

„Tak ako káva povzbudí bežného človeka, dokáže kofeín stimulovať aj vlasový folikul?“

Používam ho 2x týždenne na prvé umytie. Nechám ho pôsobiť 2 minúty a následne zmyjem. Prvé výsledky som pozorovala už asi po 3 týždňoch. Vlasy boli pružnejšie, menej vypadávali a dokonca mi začali rásť nové. Teraz po 3 mesiacov konštatujem, že nové vlásky rastú čím ďalej tým viac, a tie staré vypadávajú čím ďalej tým menej.

Šampón je svetlomodrý číry, skvele pení a vonia tak chlapsky. Zo začiatku som si myslela, že mi to bude vadiť, ale práve naopak. Ak vám neprekáža mužská svieža vôňa, rozhodne Alpecin šampón odporúčam.

Alpecin kofeínový šampón je skoro číri

Padanie vlasov však nevyrieši len šampón. Určite je dobré pridať aj vitamíny vo forme tabliet aby sa to riešilo aj vnútorne, nie len lokálne.

Alpecin kofeínový šampón proti vypadávaniu vlasov kúpite tu

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡