Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Recenzia antiperspirantu Vichy deo stress 72h resist

Recenzia antiperspirantu Vichy deo stress 72h resist

Každý z nás určite dobre pozná, čo je to potenie. Najmä teraz v lete sa s tým stretáva asi každý. Pri nadmernej telesnej aktivite, alebo pri zvýšenej teplote sa aktivujú potné žľazy v zamši (vrstva pod pokožkou) a dochádza k vylučovaniu potu.

Samozrejme potiť sa môžeme aj pri strese. Tým, že sa telo potí sa zároveň ochladzuje, preto je potenie žiadúce.

Recenzia VICHY DEO STRESS RESIST 72H DUO antiperspirant 2x50ml

Dva druhy potu

Existujú 2 druhy potných žliaz a teda aj 2 druhy potu. Ide o ekrinné a apokrinné žľazy. Ekrinné žľazy sú tvorené vodou, soľami a aminokyselinami. Apokrinné žľazy začínajú byť aktívne až v puberte a pot, ktorý produkujú je bohatý na tuky a bielkoviny (má špecifický zápach). Apokrinné žľazy sú aktivované aj pri strese, zatiaľ čo ekrinné iba pri zvýšenej teplote.

VICHY DEO STRESS RESIST 72H DUO antiperspirant 2x50ml:

Môžete kúpiť v eshope

Pozrieť ponuku

Potenie samozrejme ovplyvňujú viaceré faktory a to - hormonálne poruchy, menopauza, puberta, klíma, rôzne ochorenia (napr. diabetes mellitus), fyzická aktivita a iné.

Dezodoranty a antiperspiranty

Aby sme nadmernému poteniu predišli, používame rôzne dezodoranty a antiperspiranty. Predchádzať zápachu nám pomáhajú dezodoranty, ktoré väčšinou fungujú tak, že absorbujú, alebo ničia baktérie, ktoré spôsobujú zápach. Neznižujú však množstvo vyprodukovaného potu.

Antiperspiranty naopak svojimi účinnými látkami pôsobia na potné žľazy, blokujú potné kanáliky a tak znižujú množstvo potu, ktoré telo vylúči.

VEDELI STE ŽE:

„Dospelý človek denne vypotí cca 0,1 až 1 liter potu?“

Aký je antiperspirant Vichy?

Ja som mala možnosť vyskúšať antiperspirant od Vichy – Stress resist. Je hypoalergénny a pôsobí až 72 hodín. Obsahuje ultra absorpčné minerály s Perspicalmom TM, ktoré znižujú potenie pri stresovej záťaži. Neobsahuje alkohol, takže je vhodný aj na citlivú pokožku. Nie je tam výrazný parfém, takže mne to veľmi vyhovuje.

Recenzia VICHY DEO STRESS RESIST 72H DUO antiperspirant 2x50ml

Keďže pracujem 12 hodín denne, hľadala som antiperspirant, ktorý mi pomôže hravo zvládnuť všetko potenie počas dňa. Dovtedy som musela mať nejaký deodorant v skrinke a počas dňa si ho reaplikovať. Teraz mi bez problémov stačí to, čo si nanesiem ráno a večer keď prídem domov, všetko je akoby som ani nebola v práci.

Aj teraz počas najväčších horúčav, bola “červená Vichy guľôčka” moja jediná záchrana. Preto ju odporúčam všetkými 10-timi a určite nehodlám v najbližšej dobe prejsť na nejakú inú značku.

VICHY DEO STRESS RESIST 72H DUO antiperspirant kúpite tu

Kristína Maricáková

Kristína Maricáková
Volám sa Kristína a vyštudovala som farmáciu na Univerzite Komenského v Bratislave a venujem témam o zdraví a liekoch. Veľmi rada čítam, cestujem, fotografujem, pečiem a spievam. Rada skúšam nové veci, hlavne čo sa týka kozmetiky.
Viac o mne ➡