Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Jar plná radosti, alebo strastí? Sezóna parazitov začína!

Jar plná radosti, alebo strastí? Sezóna parazitov začína!

S jarným obodobím musíme viac dbať o zdravie našich štvornohých miláčikov, pretože exzoparazity nečíhajú len na nás - ľudí.

Jar je nepochybne najkrajšie ročné obdobie, sme ale patrične na ňu pripravení?

Ako pripraviť na nadchádzajúcu jarnú a letnú sezónu vašich chlpáčikov? To sa dozviete v najbližších riadkoch.

Asi všetci veľmi dobre poznáme problém nazývajúci sa PARAZIT, nieje to nič príjemné pre človeka a tak isto ani pre zvieratá, ale ako sa zorientovať v spleti ponúk rôznych antiparazitických prípravkov?

Priblížime si výhody a nevýhody rôznych druhov a foriem antiparazitík, aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť čo je pre vášho domáceho miláčika, alebo aj hospodárske zvieratko to pravé orechové 😊

Na úvod si môžeme predstaviť rôzne formy antiparazitík proti kliešťom a blchám, čo sú najčastejšie parazity osídľujúce naše zvieratká, ako sú napríklad obojky, pipety, prášky, roztoky, spreje, šampóny, tablety a pasty.

Fypryst antiparazitný sprej pre mačky a psov 100mlEkosip prášok proti roztočom v chovoch hydiny 50gAdvantix spot-on 4 x 6,0ml pipeta proti blchám a kliešťom pre psy od 40 do 60kg

Antiparazitné obojky

Chodíte so svojim psom, alebo mačkou často do prírody? V tom prípade by ste im mali zabezpečiť obojok proti kliešťom pre psov a mačky.

Antiparazitný obojok zabezpečí, že vášho domáceho miláčika nenapadnú kliešte.

Funguje však aj ako obojok proti blchám. V našej ponuke nájdete obojky, ktoré sú účinné niekoľko mesiacov, sú vodeodolné, bez zápachu a pre zviera aj človeka sú absolútne bezpečné.

Obojky vyberajte podľa váhy zvieraťa. V ponuke máme aj ultrazvukové a elektronické odpudzovače, ktoré sa pripínajú na obojok.

Bayer Foresto obojok proti kliešťom a blchám pre psy a mačky do 8kg, 38cmScalibor Protectorband 4% obojok proti kliešťom pre veľké psy 65cm

Pipety na kvapkanie na kožu

Jedným z najúčinnejších spôsobov ako zbaviť domáce zviera parazitov v srsti, sú pipety proti kliešťom a blchám.

Aplikujú sa na kožu zvieraťa tak, aby zviera tekutinu nedokázalo olízať. Tieto pipety slúžia nielen ako liečba, ak je už zviera napadnuté parazitmi, ale sú aj skvelou prevenciou. Účinkujú proti kliešťom, blchám, ale u mačiek aj proti voškám.

V našej ponuke nájdete účinné pipety proti parazitom pre psov aj pre mačky. Vyberajte v závislosti od váhy vášho domáceho miláčika.

Ataxxa spot-on 2,5ml pipeta proti kliešťom a blchám pre psy od 10 do 25kgAdvocate spot-on pipeta pre malé mačky proti parazitom 3x0,4ml

Prášky proti vonkajším parazitom

V našej ponuke nájdete aj prášky na odstraňovanie parazitov u hospodárskych zvierat a hydiny.

Chov hydiny často ohrozujú najmä roztoče, ktoré sa vyskytujú nielen v srsti alebo perí zvierat, ale aj v mieste ich ustajnenia.

Bezpečná dezinfekcia kurína, či stajní a hubenie roztočov z peria zvierat?

Vyskúšajte naše prášky, ktoré nemajú na zdravie zvierat žiadny negatívny vplyv a neovplyvňujú ani kvalitu živočíšnych produktov. Ponúkame prášky na odstraňovanie parazitov zo srsti, ale aj z tráviaceho traktu zvierat.

Helmigal perorálny prášok na odčervenie 25mg, 20gEkosip liquid - roztok proti roztočom pre zvieratá 100ml

Roztoky

Pre jednoduché a bezpečné vybratie kliešťa používajte roztoky na odstránenie kliešťov z tela zvierat.

Aktívna látka v týchto roztokoch znehybní kliešte, obmedzí aktivitu parazita a pripraví ho tak k jednoduchému vytiahnutiu.

Roztok zabráni uvoľneniu slín kliešťa, ktoré spôsobujú nákazu. Zároveň pôsobí antibakteriálne. Vybratie kliešťa s pomocou roztokov z našej ponuky bude omnoho rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie pre vášho domáceho miláčika.

ATIX súprava na odstraňovanie kliešťov 1setIXOsafe pre bezpečné odstránenie kliešťov 10ml

Šampóny, spreje a peny nie len na očistu

O srsť zvieraťa sa treba dôkladne starať. Okrem pravidelného strihania a vyčesávania je nutné aj čistenie, respektíve umývanie srsti. Vhodné je používať šampóny a spreje proti parazitom.

Tie zabezpečia nielen zdravú a čistú srsť, ale aj ochránia domáce zvieratá pred parazitmi ako kliešte, vši, či blchy. Šampóny a spreje sú však nielen prevenciou, ale poslúžia aj na vyhubenie parazitov, ak sú už v srsti prítomné. V našej ponuke nájdete šampóny a spreje pre psov, aj pre mačky.

Frontline antiparazitný sprej pre psy a mačky 100mlBIOGANCE Fleas Away Cat repelentný šampón pre mačky 250ml

 

Tablety a pasty proti vnútorným i vonkajším parazitom

Mnohí ľudia si nesprávne myslia, že stačí jediné odčervenie psa, alebo odčervenie mačky, a to niekoľko dní po narodení.

Domáce zvieratá je však nutné odčervovať pravidelne. Chránite tak nielen svojho domáceho miláčika, ale aj seba. Niektoré parazity sú totiž z domáceho zvieraťa prenosné aj na človeka.

Vyberte si z našej ponuky vhodné odčervovacie tablety a pasty pre zvieratá, s ktorými jednoducho zvládnete odčervenie aj doma. Máme tablety a pasty pre psov, pre mačky a dokonca aj pre hydinu.

Drontal na odčervenie pre mačky 2tblDRONTAL PLUS FLAVOUR 35kg tablety na odčervenie pre psy 2tblA čo keď zistíme, že kliešť je už prichytený? Aj na vybratie kliešťa zo zvieraťa existujú prípravky a produkty, ktoré vám pomôžu sa nevítaného hosťa zbaviť. K tomuto účelu slúžia rôzne pinzety, háčiky a plastové karty, ktoré veľmi dobre dokážu kliešťa uchytiť a úspešne odstrániť.

 

NÁŠ TIP:

Široký výber rôznych druhov antiparazitík vám ponúka naša online lekáreň.

Pozrieť ponuku