Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Čo je detská pestúnka a prečo ju mať?

Čo je detská pestúnka a prečo ju mať?

Chcete mať svoje dieťatko pod kontrolou, aj keď ste v inej miestnosti? Potrebujete čas jeho spánku využiť na činnosti v domácnosti, no bojíte sa ho nechať osamote? Nemusíte! Využite služby elektrických detských pestúnok.

Dieťatko nenechávajte samé ani na chvíľku

Ak máte bábätko, určite viete, že jeho spánkový režim je nevyspytateľný. Niekedy si počas dňa pospí dve hodinky, inokedy desať minút. A tak ho nemôžete nechať osamote ani na chvíľku. Navyše, počas spánku sa môže stať čokoľvek.

NÁŠ TIP:

V našej ponuke nájdete množstvo produktov pre sledovanie dieťaťa

Pozrieť ponuku

Dieťa si môže napríklad mimovoľným pohybom natiahnuť na tváričku prikrývku alebo hračku, ktorá mu zabráni dýchať. Rizikom je tiež zvracanie, ktoré je u malých detí bežné.

Pravdaže, nechceme vás strašiť, ani „maľovať čerta na stenu“. No určite je lepšie mať dieťatko pod kontrolou, ako neskôr ľutovať. Práve na to sú ideálne elektrické opatrovateľky.

Čo je elektronická detská pestúnka

Detská pestúnka je dokonalý pomocník pre každú mamičku. Umožňuje nechať dieťa bez dozoru, pričom ho majú rodičia pod kontrolou na diaľku.

Ide o elektronické zariadenie, ktoré prenáša zvuk alebo aj obraz a tak umožní sledovať dieťatko z väčšej vzdialenosti. Dosah pestúnky, prípadne jej ďalšie funkcie závisia od toho, aký typ si vyberiete.

Typy detských pestúnok a baby monitorov

Detská pestúnka, inak nazývaná aj baby monitor, môže fungovať rôznymi spôsobmi. Najčastejšie si môžete vybrať z týchto typov:

  • Audio monitor. Detská pestúnka, ktorá prenáša len zvuk. Môžete byť v inej miestnosti a vďaka tejto pestúnke budete dieťatko počuť na diaľku. Ideálna je napríklad na cesty alebo v prípade, že chcete vedieť, kedy sa dieťa zobudí.
  • Baby monitor s kamerou. Ide o pestúnku, ktorá prenáša zvuk a obraz. Okrem toho, že dieťatko počujete, môžete ho aj vidieť na monitore. Tak ho môžete sledovať počas spánku a vidíte, či sa napríklad neodkrylo alebo neleží v neprirodzenej polohe. Takáto detská pestúnka s kamerou môže mať množstvo ďalších doplnkových funkcií. Môžete sa prostredníctvom nej k dieťatku prihovoriť, pustiť mu upokojujúcu melódiu, či sledovať teplotu v miestnosti. Dosah video pestúnok je pomerne veľký. V exteriéri to môže byť až 300 m a v interiéri cca 100 m.
  • Kombinácia pestúnky a monitoru dychu. Tieto pokročilé elektrické opatrovateľky umožnia dieťatko vidieť a počuť na diaľku a zároveň sledujú, či dýcha správne.

Monitor dychu vs. video pestúnka. Aký je rozdiel?

Detská pestúnka je primárne určená na sledovanie dieťatka na diaľku. Monitor dychu zas slúži na ochranu bábätka pred syndrómom náhleho úmrtia, pri ktorom dieťatko prestane dýchať bez zjavnej príčiny.

Monitor dychu je teda zdravotná pomôcka, ktorá kontroluje dych dieťaťa. Ak chcete oboje, na trhu sú dostupné pestúnky s funkciou monitoru dychu.

O užitočnosti detských pestúnok hovoria aj skúsenosti mamičiek. Napísala nám naša zákazníčka Janka:

"Video pestúnka funguje presne podľa očakávaní. Už nemusím stále chodiť na horné poschodie pozerať bábätko, ale pekne na display vidím či spinká, či  pri zasprávaní nevypadol cumlík, alebo či má proste otvorené či zatvorené oči.

TRUELIFE Digitálna videopestúnka NannyCam V24

Doteraz sme používali iba bežný odposluch (angel care) ale chýbal nám proste obraz.

Truelife NannyCam V24 sme si vybrali ako najlacnejší model s kamerou a funciou VOX čiže úsporný režim, kedy sa kamera aktivuje sama na základe zvýšeného zvuku. (plač). Na display pekne vidno dieťatko, či vo dne ale aj v noci. Do nočného režimu sa to aktivuje samé, kedy sa kamera podsvieti červenými diódkami.

Display má možnosť nielen prijímať zvuky dieťaťa, ale aj hovoriť k nemu, čiže komunikácia je obojstrannná. Mne osobne sa páči funkcia teplota - display ukazuje ak teplotu v miestnosti, kde je dieťatko položené.

TRUELIFE Digitálna videopestúnka NannyCam V24 recenzia

V skutočnosti je obraz na displji veľmi pekný, tie bodky a čiarky sú spôsobené ako efekt pri fotení "aktívnej obrazovky"

Z praktického hľadiska je display super, nemusí byť napojený na kábel, čiže si ho viem položiť pred seba pri varení na pult, alebo pri pozeraní TV na konferenčný stolík. Dokonca ho môžem nosiť po dvore, pretože dosah to má veľký (asi 300m).

TRUELIFE Digitálna videopestúnka NannyCam V24 na záhrade

Kamerka pri tomto lacnom modeli nebola s možnosťou ovládania na diaľku, ale viete si ju položiť/prichytiť kdekoľkovek a "nožička" na ktorej je pripevnená o základnú doištičku je pohyblivá. Čiže položíte a potom si len dopasujete taký uhol, aby ste videli na bábätko presne podľa potreby - idálne tvár.
(* V skutočnosti je obraz na displji veľmi pekný, tie bodky a čiarky sú spôsobené ako efekt pri fotení "aktívnej obrazovky")

TRUELIFE Digitálna videopestúnka NannyCam V24

Destská pestúnkaTruelife NannyCam má aj funkciu prehrávania uspávaniek čo nepoužívam, ale odskúšala som a funguje to, niekto možno ocení."

(* V skutočnosti je obraz na displji veľmi pekný, tie bodky a čiarky sú spôsobené ako efekt pri fotení "aktívnej obrazovky")