Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Zdieľať

Ako účinne bojovať s potom a zápachom?

Ako účinne bojovať s potom a zápachom?

Trápia vás škvrny na oblečení a nepríjemný pach potu? Potenie je prirodzené. No vaše oblečenie nemusí byť fľakaté od potu a zápach vás nemusí obťažovať! Bojujte proti poteniu účinne a spoľahlivo. Pomôžu vám antiperspiranty a dezodoranty. Čo si vybrať?

Zatočte s potom

V prípade, že sa naozaj nadmerne potíte, pomôže vám antiperspirant. Antiperspiranty sú kozmetické prípravky, ktoré obsahujú hliníkové soli. Tie vytvárajú na pokožke nepriepustnú bariéru a tak bránia tvorbe potu.

Na výber máte z viacerých typov antiperspirantov. Klasické, ktoré zmierňujú potenie a môžete ich používať každodenne. V ponuke lekární však nájdete aj intenzívne antiperspiranty, ktoré sa používajú spočiatku každodenne a po dosiahnutí želaného účinku s nižšou frekvenciou. Tie dokážu pomôcť aj pri nadmernom potení.

Náš tip:

V našej ponuke nájdete široké portfólio produktov proti poteniu. Prezrite si našu ponuku.

Bojíte sa zdravotných problémov? Podľa niektorých informácií sú antiperspiranty s obsahom hliníkových solí zdraviu škodlivé. Avšak neexistuje štúdia, ktorá by jednoznačne preukázala, že ich používanie naozaj škodí.

Ak by ste hľadali antiperspirant bez hliníka, zrejme neuspejete. Existujú síce rôzne prírodné produkty, ktoré majú mierne antiperspiračné účinky, no stále skôr pomôžu proti pachu, ako proti samotnému poteniu.

Ak vás trápi zápach, postačí dezodorant

V prípade, že vás neobťažujú mokré fľaky na oblečení, no vadí vám zápach, vyberte si dezodorant bez hliníka.

Práve v tom je hlavný rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom. Dezodoranty totiž neobsahujú hliníkové soli a zameriavajú sa výlučne na zmiernenie a odstránenie pachu potu.

Ako fungujú? Zápach spôsobujú baktérie, ktoré sa rozkladajú na pokožke. Dezodoranty bránia rozmnožovaniu týchto baktérií a prekrývajú pach pomocou vonných látok.

Možno ste sa už stretli aj s pojmom deodorant. Stále sa jedná o ten istý produkt, ktorý účinkuje rovnako. Názov deodorant je bežný v zahraničí, no na Slovensku je kodifikovaný výraz dezodorant.

Takže čo vám odporúčame? Ak hľadáte produkt s príjemnou vôňou, ktorý vás zbaví zápachu, siahnite po dezodorante. No ak chcete naozaj zastaviť potenie, pomôže antiperspirant.