Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

Doprava zadarmo

Pre objednávky nad 39€

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

NiQuitin Mini pastilky proti fajčeniu 4mg 60ks

Výrobca: NiQuitin

NiQuitin pastilky ako podpora odvykania od fajčenia. Zmierňujú chuť na cigaretu v priebehu niekoľkých minút. Pre tých, ktorí chcú prestať fajčiť postupne.

Zobraziť viac

NiQuitin Mini pastilky proti fajčeniu 4mg 60ks
  • -39 %

Bezplatné vrátenie tovaru do 14 dní

Číslo položky

E6B8CB76-81EC-43DE-BF8F-D1DF9EC5D06E

NiQuitin Mini pastilky proti fajčeniu 4mg 60ks


Obsah NiQuitin Mini

60 ks

Charakteristika NiQuitin Mini

NiQuitin pastilky 4 mg / 20 ks mg určené na odvykanie od fajčenia. Fungujú na princípe nahrádzania a to tak, že vo vašom tele nahradzujú nikotín z cigariet, ktorý je hlavnou príčinou vašej závislosti. Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia (Nikotin Replacement Therapy, NRT).

Niqutin proti fajčeniu sú ideálna voľba pre fajčiara, ktorý sa rozhodol prestať fajčiť postupne, čiže pomáhajú ukončiť fajčenie rýchlosťou aká vám vyhovuje. NiQutin pastilky na odvykanie od fajčenia sú vhodným rišenímpre fajčiarov, ktorí majú náhlu chuť fajčiť. NiQuitin môžte užiť akonáhle dostanete chuť na cigaretu. Prípravok je umiestnený v praktickom balení a použitie je jednoduché a diskrétne. Vďaka NiQuitinu máte väčšiu šancu prestať fajčiť. Zmierňujú chuť na cigaretu v priebehu niekoľkých minút. Rýchlo sa rozpúšťajú v ústach. Praktické vreckové balenie.

Čo je to substsitučná metóda ako prestať fajčiť?

Pastilky NiQuitin sú liečivé produktyna riešenie závislosti na cigaretách. Princípom je nahradzovanie nikotínu v ľudskom tele, ktoré je zvyknuté na príjem z cigariet a spôsobuje závislosť na fajčení. Toto nahradzovanie sa nazýva nikotínová substitučná terapia - Nikotin replacement therapy. 

Odvykanie je riešené tak, že pastilky NiQuitin nahradia časť nikotínu, ktorý sa do tele dostáva z cigariet.Nikotínová substitučná terapia zdvojnásobuje šancu prestať fajčiť s cieľom úplne prestať fajčiť. 

Ako sa Niquitin pastilky 4 mg / 20 ks aplikujú?

Jednoducho, na princípe "cukríka" vycmúľate tvrdú pastilku.

Pre koho sú určené?

Pastilky sa používajú ako podporný prostriedok odvykania od fajčenia u dospelých fajčiarov, teda pre osoby staršie ako 18 rokov. Dospievajúci (12-17 rokov) môžu prípavok používať len na odporúčanie lekára. 

Prečo prestať fajčiť?

Nemoci zapríčinené fajčením usmrtia 50% fajčiarov a to o pätnásť rokov skôr, ako keby nefajčili. Fajčenie spôsobuje choroby či už národorové, srdcové a cievne, pľúc, štítnej žľazy a celkovo poškodzuje všetky časti tela. 
Hlavným cieľom prečo si odvyknúť od fajčenia je hlavne zdravie, kde sa zmeny prejavia už po niekoľkých hodinách. Ostatné pozitívne zmeny sa dostavujú v priebehu ďalších týždňov a mesiacov. V priebehu rokov dochádza hlavne k reduckii rizika kardiovaskulárhych a onkologických nemocí. Dôležité je teda prestať fajčiť čím skôr. 

Zloženie NiQuitin Mini

Obsahuje nikotín.

Užívanie NiQuitin Mini

V ústach rozpustné pastilky  Niquitin  vám umožnia postupne znižovať počet vyfajčených cigariet. Uľavujú od nepríjemných abstinenčných príznakov, rýchlo sa rozpúšťajú v ústach a majú osviežujúcu chuť čerstvej mäty.

Sila pastiliek sa volí podľa sily fajčiarskeho návyku:

Viac ako 20 cigariet denne:
NiQuitin mini 4mg
 

a) Ukončenie fajčenia naraz

(Dospelí – 18 rokov a starší)

Začnite užívaním 8 až 12 pastiliek denne. Užite pastilku kedykoľvek, keď dostanete chuť zafajčiť si.

Užívajte takto pastilky až 6 týždňov, potom postupne znižujte ich počet počas dňa.

Až vám bude stačiť 1 až 2 pastilky denne, môžete užívanie ukončiť. Ak po ukončení liečby nastane neodolateľná potreba fajčiť, možno v tejto situácii znovu užiť pastilku.

b) Ukončovanie fajčenia postupne

(Dospelí – 18 rokov a starší)

Keď nastane neodolateľná potreba fajčiť, použije sa namiesto cigarety pastilka NiQuitin mini, čo pomáha zvládnuť túto potrebu. Čo najviac znížte počet denne vyfajčených cigariet.

Ak po 6 týždňoch užívania pastiliek nedôjde k zníženiu počtu vyfajčených cigariet, treba sa poradiť s lekárom. Znižovanie počtu vyfajčených cigariet by malo viesť k úplnému zastaveniu fajčenia. O to by ste sa mali pokúsiť čo najskôr. Až sa počet cigariet zníži na úroveň, keď môžete prestať fajčiť úplne, začnite postupovať podľa odseku „Ukončenie fajčenia naraz“ uvedeného vyššie.

Ak neprestanete počas 6 mesiacov fajčiť úplne, treba sa poradiť s lekárom.

Príbalový leták Niquitin

 

Špecifikácia

  • Forma
    Pastilky