Najlekáreň s.r.o. logo

Vernostný program

Nákupom získavate body

0
0 €

Napíšte, čo hľadáte

Plachty na detské matrace

Správne zvolený matrac v postieľke je alfou a omegou pre bezpečný a pre vývoj chrbtice tiež zdravý spánok. Ako vybrať správny matrac sa dočítate tu, ale viete, podľa čoho vyberiete plachtu naň? Pri kúpe plachty myslíte na to, že občas bude pocikaná, občas ogrckaná, občas pokreslená či inak zašpinená – je preto žiaduce zabezpečiť si do výbavy aspoň 3 plachty na prestriedanie. Prinášame pár rád, ako vybrať plachtu čo najlepšie:

Rozmer plachty

Hoci kedysi bol rozmer detských postieľok, a tým pádom aj matracov, pomerne jednotný, v dnešnej dobe už nájdete na trhu viacero rôznych druhov matracov. Za klasické rozmery naťahovacej plachty sa považujú rozmery 120 x 60 cm a 140 x 70 cm – rozmer naťahovacej plachty sa označuje veľkosťou matracu, preto ak hľadáte plachtu na matrac s rozmermi 120 x 60 cm, hľadajte tento rozmer aj na plachte. Do oválnych postieľok so špeciálnymi matracmi patria plachty na to určené – v prípade nasadenia zlého rozmeru sa môže plachta vyzliekať či pod bábätkom krčiť, čo by mohlo značne narušiť kvalitu jeho spánku. 
Pri výbere plachty preto zohľadňujte jej rozmery, aby matrac neprehýbala, no ani nebola na ploche na spanie skrčená kvôli nadmernému množstvo látky.

Materiál plachty

Medzi najobľúbenejší a najvyhľadávanejší materiál platí klasická bavlna – je príjemná, jemná a vášho spáča s citlivou kožičkou nebude počas spánku škrabať či inak obmedzovať. Tento materiál je vyhľadávaný aj u alergikov. Vhodný je na celoročné použitie. Bavlnu možno prať na 60 °C, čo pri mnohých detských nehodách určite každý rodič ocení.

Okrem bavlny sú obľúbené aj na dotyk príjemné jersey plachty, ktoré nie je potrebné žehliť či froté plachty, ktoré majú vysokú gramáž a pýšia sa tak svojou životnosťou.

Väčšina plachiet na detský matrac je zaobstaraných gumou po celom obvode, vďaka čomu na matraci perfektne držia a ľahko sa navliekajú.

Gramáž plachty

Pri výbere plachty dajte prednosť skôr tej s vyššou gramážou. Schopnosť regulácie tepla či odvádzanie vlhka vie ovplyvniť práve gramáž. Tie s vyššou gramážou si aj pri častom praní uchovajú rovnaké vlastnosti, čo predlžuje ich životnosť.

Doplnok k plachte

Pri deťoch nesmieme nespomenúť zásadnú vec, ktorú si pochvaľuje každý rodič – nepremokavý chránič matracu. Vkladá sa medzi plachtu a matrac, o ktorý sa uchytí gumami v rohoch. Pri precikaní či iných u detí bežných nehodách ochráni vďaka spodnej PVC vrstve povrch matraca – matrac tak ostane čistý a suchý.

 

 

Filter
-

Zobrazených 24 z 62 produktov

Filter